prim. dr. sc. MLADEN JUKIĆ, dr. med., specijalist interne medicine, subspecijalist kardiologije

Glavni ravnatelj Specijalne bolnice AGRAM

+385 (0)1 5497 400

Zaposlen je u Specijalnoj bolnici Agram, gdje od 2005. godine obavlja funkciju glavnog ravnatelja. Specijalizaciju iz interne medicine te znanstveni poslijediplomski studij obavio je na Klinici za bolesti srca i krvnih žila KBC-a Zagreb. Više godina je radio kao invazivni kardiolog i voditelj Odjela kardiologije u Klinici Magdalena. Posjeduje diplomu europskog kardiologa (European Cardiologist Diploma). Zbog izvanrednog doprinosa u razvoju kardiovaskularne medicine, a posebno kroz MSCT koronarografiju, dodijeljen mu je naziv “Fellow of the European Society of Cardiology” – FESC i „Fellow of the Society of Cardiovascular Computed Tomography” – FSCCT. Asistent je u nastavi na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku te član Stručno-znanstvenog savjeta Centra za istraživanje i promicanje najboljih zdravstvenih praksi Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na brojnim inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima kao i u kliničkim ispitivanjima te biva pozvan kao predavač na „4th International Conference on Clinical & Experimental Cardiology“ u San Antonio, Texas, SAD. Objavio je više od 60 kongresnih priopćenja i nekoliko znanstvenih radova.

Član je Upravnog odbora Hrvatskog kardiološkog društva (HKD), Europskog kardiološkog društva (ESC), Društva za kardiovaskularnu kompjuteriziranu tomografiju (SCCT), Hrvatskog katoličkog liječničkog društva (HKLD), Hrvatskog liječničkog zbora (HLZ) i Zdravstvene komisije Hrvatskog olimpijskog odbora.

Mladen Jukić obavlja funkciju Glavnog ravnatelja Specijalne bolnice AGRAM od 2005. godine.