LIJEČNICI

Magistrirao je 1998. godine, a doktorsku disertaciju na temu „Koncentracija cirkulirajućeg oksidiranog LDL-a (oxLDL) i protutijela na oxLDL u koronarnih bolesnika prije i nakon revaskularizacije“ obranio je na Medicinskom fakultetu 2007. godine. 2009. godine izabran je u znanstveno-nastavno zvanje docenta na Klinici za internu medicinu KB Mostar, a 2020. godine izabran je u znanstveno-nastavno zvanje izvanredni profesor na Sveučilištu u Mostaru.
Sudjelovao je kao znanstveni suradnik na projektu “Čimbenici rizika za ishemijsku bolest srca u hospitaliziranih bolesnika u Republici Hrvatskoj”, te kao predavač na više predavanja u organizaciji TCT I PCR, HKD i farmaceutske industrije na domaćim i stranim skupovima. Član je Hrvatskog liječničkog zbora i Hrvatskog kardiološkog društva.
Stručno se usavršavao u brojnim medicinskim centrima u Europi i SAD-u. U specijalnoj bolnici AGRAM angažiran je od 2022. Od 2025. obnaša funkciju glavnog ravnatelja.


Članica je Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, Hrvatskog liječničkog zbora te Hrvatske liječničke komore.

Posebno područje interesa iskazuje na polju invazivne kardiologije, koronarografije i perkutanih koronarnih intervencija, Poslije edukacije u Parizu, 2004. godine po prvi put u Hrvatskoj uvodi metodu transradijalnog pristupa u kateterizaciji srca te tako značajno unaprjeđuje koronarnu dijagnostiku, jedan je od osnivača 24-satnog laboratorija za invazivnu kardiologiju i primarnu perkutanu koronarnu intervenciju kod akutnog infarkta miokarda u KBC-u Sestara milosrdnica, KB-u Sveti Duh i OB-u Dubrovnik. Sudjelovao je kao istraživač na tri projekta Ministarstva znanosti.
Autor je većeg broja znanstvenih radova i kongresnih priopćenja. Aktivni je član Hrvatskog kardiološkog društva i Europskog kardiološkog društva.

Stekao je bogato kliničko iskustvo iz neinvazivnih kardioloških zahvata, invazivnih kardioloških zahvata (koronarografije, kateterizacije srca, PCI-a, intervencijskog zatvaranja ASD-a i PFO-a, intervencijske i dijagnostičke procedure na perifernim arterijama, TAVI-a, perkutane korekcije mitralne regurgitacije, zatvaranja aurikule lijevog atrija), elektrofizioloških zahvata, elektrostimulatora i ICD implantacije. U hrvatsku kliničku praksu je uveo perkutane intervencije kod atrijskih septalnih defekata kod odraslih te je prvi obavio implantaciju perkutanog aortnog zaliska (TAVI).
Autor je više stručnih i znanstvenih radova. Redovita aktivnost tijekom posljednjih 10 godina s 30 do 40 pozvanih i sponzoriranih predavanja godišnje uključuje: edukacije specijalizanata i specijalista kardiologa sa širokim spektrom tema: prevencija (hipertenzija, lipidi, dijabetes u kardiologiji), intervencijski zahvati (PCI, LAAO), elektrofiziologija (uključujući službeno proktoriranje za Carto 3D sustav), strukturalne intervencije (TAVI, MitraClip, Carillion) i opća kardiologija. Član je hrvatskog i njemačkog kardiološkog društva.

U više navrata je boravio u Texas Heart Institute, St. Luke’s Episcopal Hospital, Houston, SAD, provodeći edukaciju iz intervencijske kardiologije, kao i ULSS No 13 u Miranu u Italiji. 2017. godine obranio je doktorsku disertaciju na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na temu „Akutna tromboza koronarne arterije kao prediktor ishoda bolesnika s akutnim infarktom miokarda“. Posebni interes iskazuje na polju kompleksnih intervencija na koronarnim arterijama, intervencijama na perifernim arterijama, endovaskularnim procedurama na aorti te u intervencijskom liječenju strukturalne bolesti srca. Redovito i aktivno sudjeluje na međunarodnim kongresima intervencijske kardiologije (Euro PCR i TCT).
Član je organizacijskog odbora niza kongresa s međunarodnim sudjelovanjem, kao što su Corintervent, Crocomp i Crovascular. Član je Hrvatskog kardiološkog društva, Europskog kardiološkog društva te Radne skupine Europskog kardiološkog društva za intervencijsku kardiologiju (EAPCI). Aktivan je u radu radne skupine za intervencijsku kardiologiju Hrvatskog kardiološkog društva. Dopredsjednik je Hrvatske endovaskularne inicijative te je jedan od glavnih suorganizatora kongresa s međunarodnim sudjelovanjem – HEVI 2018. Sudjeluje kao pozvani predavač na kongresima endovaskularne medicine u Hrvatskoj i inozemstvu. Suorganizator je većeg broja radionica iz intervencijske kardiologije i uključen je u edukaciju mladih intervencijskih kardiologa. Autor je većeg broja publikacija u domaćim i međunarodnim časopisima, dominantno iz polja intervencijske kardiologije.


Educirao se na polju laparoskopske kirurgije na Sveučilištu McGill u Kanadi, a dodatnu edukaciju iz onkološke kirurgije stekao je na institutu Gustave Roussy u Parizu. Završio je tečaj „Advanced Energy Sources in Surgery MasterClass course” u Elancourtu, u Francuskoj i tečaj „Groin Hernia Repair with Ultrapro Hernia System in Day-Case Surgery workshop“, u Mestreu, u Italiji. Educirao se i za primjenu Harmonic i Enseal platformi u otvorenim i laparoskopskim kolorektalnim procedurama te je završio tečaj „Colorectal Learning Continuum” održan u Zagrebu, Ljubljani i Cinncinatiju.
Sudjelovao je u objavljivanju 10 radova u međunarodno indeksiranim časopisima te 36 radova prikazanih na domaćim i međunarodnim kongresima.

Osim kirurškog liječenja cjelokupne patologije abdominalne kirurgije, bavi se i
kirurškim liječenjem pretilih bolesnika (barijatrijskom kirurgijom). Educirao se u području laparoskopske kirurgije kolorektalnog karcinoma u Hospital de Sant Pau u Barceloni te u području laparoskopske kirurgije bolesti gornjeg probavnog trakta i laparoskopske kirurgije pretilosti u Kaunas Medical University Hospital u Litvi. Završio je tečaj barijatrijske kirurgije „Duke University – Shanghai Pudong Masters of Minimally Invasive Bariatric Surgery“ u Šangaju.
Koautor je 16 radova u indeksiranim medicinskim časopisima, 3 poglavlja u medicinskim knjigama te 27 radova prikazanih na međunarodnim kongresima.

Stručni interesi su mu kirurgija štitnjače, endoskopska kirurgija glave i vrata, tumori glave i vrata i plastična kirurgija. Predsjednik je hrvatskog društva za tumore glave i vrata te predsjednik više međunarodnih i domaćih kongresa i stručnih skupova.
Objavio je preko 300 kongresnih priopćenja i stotinjak stručnih i znanstvenih radova. Autor je i koautor deset stručnih knjiga iz područja otorinolaringologije te kirurgije glave i vrata. Educirao se na prestižnim klinikama u New Yorku, Londonu, Amsterdamu, Rimu, Barceloni i dr.


Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima te objavljuje znanstvene radove i kongresna priopćenja iz područja vaskularne kirurgije. Stekao je znanja i vještine iz ultrazvučne dijagnostike krvnih žila te laserske vaskularne kirurgije.
Član je eksplantacijskog tima za vaskularno tkivo KBC-a Zagreb. Sudjelovao je kao voditelj i koordinator u nekoliko istraživačkih studija. Član je više nacionalnih i inozemnih stručnih društava.

Prof. dr. sc. Mislav Jelić, dr. med., specijalist je ortopedije, diplomirao je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1989. godine. Magistarski je rad obranio 1998. godine, dok je doktorsku disertaciju obranio 2001. godine. Od 2003. godine zaposlen je na Klinici za ortopediju Medicinskog fakulteta u Zagrebu i KBC-a Zagreb, a 2010. godine imenovan je voditeljem Odjela za rekonstrukciju lokomotornog sustava na Klinici za ortopediju KBC-a Zagreb i Medicinskog fakulteta u Zagrebu. 2021. godine izabran je za redovnog profesora. Dobitnik je više stipendija na međunarodnim natječajima za sudjelovanje u brojnim renomiranim medicinskim ustanovama u SAD-u. Bio je voditelj ili partner mnogih domaćih i međunarodnih istraživačkih projekata, te je bio pozvani predavač na brojnim međunarodnim kongresima. Izumitelj je 4 patenta u SAD, Kanadi i EU. Dobitnik je 6 međunarodnih nagrada. Autor je 46 publikacija, a suradnik je i autor na 5 poglavlja u različitim udžbenicima i drugim stručnim knjigama.

Doc. dr. sc. Tomislav Čengić, dr. med., specijalist je ortopedije i traumatologije s užim interesom na području minimalno invazivne, artroskopske kirurgije, kao i rekonstruktivne kirurgije i ugradnje umjetnih zglobova. Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci završio je 2009. godine, a specijalizirao se u Klinici za traumatologiju Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice u Zagrebu te Klinici za ortopediju Kliničkog bolničkog centra Zagreb- Doktorirao je 2021. godine na temu „Utjecaj anteverzije bescementne femoralne komponente endoproteze kuka „Zweymüller“ na primarnu stabilnost i sklonost periprostetičkom prijelomu – biomehanička studija na modelu umjetne kosti“.
Kontinuirano se usavršavao na brojnim inozemnim medicinskim centrima i institutima, a član je i Osteoarthritis Research Centre Basel. Dobitnik je brojnih stipendija te nagrada za inovacije u medicini. Predavač je na Katedri za anatomiju i fiziologiju Zdravstvenog Veleučilišta u Zagrebu te mentor na više diplomskih radova. Autor je 3 sveučilišna udžbenika i preko 20 znanstvenih i stručnih radova. Od 2010. godine liječnik je Rukometnog kluba Zagreb te Hrvatske rukometne reprezentacije.

Damir Jemendžić, dr. med., specijalist je opće kirurgije, te uži specijalist digestivne (abdominalne) kirurgije. Po završetku Medicinskog fakulteta u Zagrebu i specijalizacije, zaposlen je u Kliničkoj bolnici Merkur gdje radi na Zavodu za abdominalnu kirurgiju i transplantaciju solidnih organa. Trenutačno je doktorand na Medicinskom fakultetu u Osijeku. Educirao se iz područja transplantacije solidnih organa u Mount Sinai Medical Centre, u New Yorku u Sjedinjenim Američkim Državama, a kontinuirano se usavršavao i na području laparoskopske kirurgije u više europskih i svjetskih centara. U Specijalnoj bolnici AGRAM se bavi dijagnostikom i liječenjem hernija trbušnog zida, žučnih kamenaca i proktoloških bolesti i drugih stanja iz područja abdominalne (digestivne kirurgije).
Od 2012. g. je član Zdravstvene komisije Hrvatskog Olimpijskog Odbora. Autor je i koautor više znanstvenih radova. Aktivno sudjeluje na brojnim stručnim skupovima.



Diplomirao je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2008. godine, a doktorsku disertaciju obranio je 2012. godine. Od 2018. godine zaposlen je kao specijalist na Klinici za ortopediju Medicinskog fakulteta u Zagrebu i KBC-a Zagreb. 2021. g. izabran je za docenta na Katedri za ortopediju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, a 2023. godine imenovan je voditeljem Odjela za ortopedske operacije na Klinici za ortopediju KBC-a Zagreb i Medicinskog fakulteta u Zagrebu. Autor je 34 publikacije i dobitnik je više stipendija za sudjelovanje u brojnim renomiranim medicinskim ustanovama u inozemstvu. Bio je suradnik na mnogim domaćim i međunarodnim istraživačkim projektima, te je bio pozvani predavač na brojnim međunarodnim kongresima.