LIJEČNICI

Više godina radio je kao invazivni kardiolog i voditelj Odjela kardiologije u Klinici Magdalena. Posjeduje diplomu europskog kardiologa (European Cardiologist Diploma). Zbog izvanrednog doprinosa u razvoju kardiovaskularne medicine, a posebno kroz MSCT koronarografiju, dodijeljen mu je naziv “Fellow of the European Society of Cardiology” – FESC i „Fellow of the Society of Cardiovascular Computed Tomography” – FSCCT. Asistent je u nastavi na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku te član Stručno-znanstvenog savjeta Centra za istraživanje i promicanje najboljih zdravstvenih praksi Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na brojnim inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima kao i u kliničkim ispitivanjima te biva pozvan kao predavač na „4th International Conference on Clinical & Experimental Cardiology“ u San Antonio, Texas, SAD.
Objavio je više od 60 kongresnih priopćenja i nekoliko znanstvenih radova. Član je Upravnog odbora Hrvatskog kardiološkog društva (HKD), Europskog kardiološkog društva (ESC), Društva za kardiovaskularnu kompjuteriziranu tomografiju (SCCT), Hrvatskog katoličkog liječničkog društva (HKLD), Hrvatskog liječničkog zbora (HLZ) i Zdravstvene komisije Hrvatskog olimpijskog odbora.

Stekao je bogato kliničko iskustvo iz neinvazivnih kardioloških zahvata, invazivnih kardioloških zahvata (koronarografije, kateterizacije srca, PCI-a, intervencijskog zatvaranja ASD-a i PFO-a, intervencijske i dijagnostičke procedure na perifernim arterijama, TAVI-a, perkutane korekcije mitralne regurgitacije, zatvaranja aurikule lijevog atrija), elektrofizioloških zahvata, elektrostimulatora i ICD implantacije. U hrvatsku kliničku praksu je uveo perkutane intervencije kod atrijskih septalnih defekata kod odraslih te je prvi obavio implantaciju perkutanog aortnog zaliska (TAVI).
Autor je više stručnih i znanstvenih radova. Redovita aktivnost tijekom posljednjih 10 godina s 30 do 40 pozvanih i sponzoriranih predavanja godišnje uključuje: edukacije specijalizanata i specijalista kardiologa sa širokim spektrom tema: prevencija (hipertenzija, lipidi, dijabetes u kardiologiji), intervencijski zahvati (PCI, LAAO), elektrofiziologija (uključujući službeno proktoriranje za Carto 3D sustav), strukturalne intervencije (TAVI, MitraClip, Carillion) i opća kardiologija. Član je hrvatskog i njemačkog kardiološkog društva.

U više navrata je boravio u Texas Heart Institute, St. Luke’s Episcopal Hospital, Houston, SAD, provodeći edukaciju iz intervencijske kardiologije, kao i ULSS No 13 u Miranu u Italiji. 2017. godine obranio je doktorsku disertaciju na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na temu „Akutna tromboza koronarne arterije kao prediktor ishoda bolesnika s akutnim infarktom miokarda“. Posebni interes iskazuje na polju kompleksnih intervencija na koronarnim arterijama, intervencijama na perifernim arterijama, endovaskularnim procedurama na aorti te u intervencijskom liječenju strukturalne bolesti srca. Redovito i aktivno sudjeluje na međunarodnim kongresima intervencijske kardiologije (Euro PCR i TCT).
Član je organizacijskog odbora niza kongresa s međunarodnim sudjelovanjem, kao što su Corintervent, Crocomp i Crovascular. Član je Hrvatskog kardiološkog društva, Europskog kardiološkog društva te Radne skupine Europskog kardiološkog društva za intervencijsku kardiologiju (EAPCI). Aktivan je u radu radne skupine za intervencijsku kardiologiju Hrvatskog kardiološkog društva. Dopredsjednik je Hrvatske endovaskularne inicijative te je jedan od glavnih suorganizatora kongresa s međunarodnim sudjelovanjem – HEVI 2018. Sudjeluje kao pozvani predavač na kongresima endovaskularne medicine u Hrvatskoj i inozemstvu. Suorganizator je većeg broja radionica iz intervencijske kardiologije i uključen je u edukaciju mladih intervencijskih kardiologa. Autor je većeg broja publikacija u domaćim i međunarodnim časopisima, dominantno iz polja intervencijske kardiologije.

Posebno područje interesa iskazuje na polju invazivne kardiologije, koronarografije i perkutanih koronarnih intervencija. Poslije edukacije u Parizu, 2004. godine po prvi put u Hrvatskoj uvodi metodu transradijalnog pristupa u kateterizaciji srca te tako značajno unaprjeđuje koronarnu dijagnostiku. Jedan je od osnivača 24-satnog laboratorija za invazivnu kardiologiju i primarnu perkutanu koronarnu intervenciju kod akutnog infarkta miokarda u KBC-u Sestara milosrdnica, KB-u „Sveti Duh“ i OB-u Dubrovnik. Sudjelovao je kao istraživač na tri projekta Ministarstva znanosti.
Autor je većeg broja znanstvenih radova i kongresnih priopćenja. Aktivni je član Hrvatskog kardiološkog društva i Europskog kardiološkog društva.

Objavio je više od 20 kongresnih priopćenja i nekoliko znanstvenih radova. Od 2010. godine bavi se i angiologijom, perifernom arterijskom bolesti i venskim tromboembolijama.
Član je Hrvatskog društva za hipertenziju, Hrvatskog kardiološkog društva, Europskog kardiološkog društva, Europskog društva za perkutane kardiovaskularne intervencije te Europskog angiološkog društva.
Profesionalni interesi: Intervencijska kardiologija, angiologija, periferna arterijska bolest, venska tromboembolija, dopplerska dijagnostika.

Suradnik je u nastavi na Katedri za radiologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Predavač je na poslijediplomskom studiju Menadžment u zdravstvu (Postgraduate Study Leadership and Management of Health Services – LMHS) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za predmet Upravljanje rizicima te na specijalističkim poslijediplomskim studijima Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Radiologija, Ortopedija, Nefrologija, Kardiologija, Gastroenterologija, Interistička onkologija, Opća kirurgija, Vaskularna kirurgija, Urgentna medicina).
Osnivač je i voditelj tečaja „Rak jetre – multidisciplinarno i multimodalno liječenje“. Autor je više od 20 znanstvenih radova publiciranih u indeksiranim časopisima te brojnih kongresnih priopćenja.
Luka Novosel, dr. med., subspecijalist je intervencijske radiologije u Kliničkom zavodu za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBC-a Sestre Milosrdnice gdje ja završio i subspecijalizaciju iz intervencijske radiologije. Na doktorskom je studiju pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu s temom „Vrijednost perkutane mikrovalne ablacije u terapiji karcinoma bubrega“.
Višestruki je dobitnik stipendije Europskog društva za intervencijsku radiologiju CIRSE te se educirao u centrima izvrsnosti u Strasbourgu i Parizu iz područja intervencijske onkologije, embolizacijskih tehnika i minimalno invazivne terapije kralježnice. Član je Hrvatskog društva radiologa, izabran je u upravni odbor SIRCRO, sekcije za intervencijsku radiologiju, te je izabran kao predstavnik Hrvatske u Europskom udruženju intervencijske radiologije CIRSE, u odboru za mlade intervencijske radiologe ETF.
Objavio je 10 znanstvenih i stručnih radova u međunarodnim, recenziranim časopisima te više od 30 kongresnih priopćenja.

Educirao se na polju laparoskopske kirurgije na Sveučilištu McGill u Kanadi, a dodatnu edukaciju iz onkološke kirurgije stekao je na institutu Gustave Roussy u Parizu. Završio je tečaj „Advanced Energy Sources in Surgery MasterClass course” u Elancourtu, u Francuskoj i tečaj „Groin Hernia Repair with Ultrapro Hernia System in Day-Case Surgery workshop“, u Mestreu, u Italiji. Educirao se i za primjenu Harmonic i Enseal platformi u otvorenim i laparoskopskim kolorektalnim procedurama te je završio tečaj „Colorectal Learning Continuum” održan u Zagrebu, Ljubljani i Cinncinatiju.
Sudjelovao je u objavljivanju 10 radova u međunarodno indeksiranim časopisima te 36 radova prikazanih na domaćim i međunarodnim kongresima.

Osim kirurškog liječenja cjelokupne patologije abdominalne kirurgije, bavi se i
kirurškim liječenjem pretilih bolesnika (barijatrijskom kirurgijom). Educirao se u području laparoskopske kirurgije kolorektalnog karcinoma u Hospital de Sant Pau u Barceloni te u području laparoskopske kirurgije bolesti gornjeg probavnog trakta i laparoskopske kirurgije pretilosti u Kaunas Medical University Hospital u Litvi. Završio je tečaj barijatrijske kirurgije „Duke University – Shanghai Pudong Masters of Minimally Invasive Bariatric Surgery“ u Šangaju.
Koautor je 16 radova u indeksiranim medicinskim časopisima, 3 poglavlja u medicinskim knjigama te 27 radova prikazanih na međunarodnim kongresima.

Sudjelovao je na domaćim i međunarodnim kongresima i objavio nekoliko znanstvenih radova. Član je Hrvatskog društva za otorinolaringologiju i kirurgiju glave i vrata, Hrvatskog društva za rinologiju, Hrvatskog liječničkog zbora i Hrvatske liječničke komore.

Stručni interesi su mu kirurgija štitnjače, endoskopska kirurgija glave i vrata, tumori glave i vrata i plastična kirurgija. Predsjednik je hrvatskog društva za tumore glave i vrata te predsjednik više međunarodnih i domaćih kongresa i stručnih skupova.
Objavio je preko 300 kongresnih priopćenja i stotinjak stručnih i znanstvenih radova. Autor je i koautor deset stručnih knjiga iz područja otorinolaringologije te kirurgije glave i vrata. Educirao se na prestižnim klinikama u New Yorku, Londonu, Amsterdamu, Rimu, Barceloni i dr.

Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na inozemnim i domaćim kongresima te subspecijalističkim tečajevima.
Članica je Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, Hrvatskog liječničkog zbora te Hrvatske liječničke komore.

Ogledao se i u polju inovacija, a posebno područje znanstvenog i kliničkog interesa iskazuje na polju rekonstrukcijske kirurgije dojke i plastične kirurgije šake te estetske kirurgije i mikrokirurgije. Aktivno se usavršava na brojnim međunarodnim kongresima i tečajevima. Autor je ili koautor više od 100 znanstvenih radova te 8 poglavlja u knjigama i u 22 priručnika.
Aktivni je član Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog kirurškog društva te više međunarodnih stručnih asocijacija od kojih se ističu Europski odbor za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju (EBOPRAS) i Europski fakultet za estetsku medicinu i kirurgiju (ECAMS).

Pohađao je brojne radionice i tečajeve iz estetske kirurgije u Parizu, Beču, Budimpešti, Ateni, Beogradu, Bologni, Rimu, Brnu, Krakovu Ljubljani i Zagrebu. Sudjelovao je na brojnim domaćim i stranim kongresima, posebice iz područja rekonstruktivne kirurgije dojke, onkoplastične kirurgije, mikrokirurgije, estetske kirurgije i estetske medicine. Pohađajući brojne konferencije i surađujući sa stručnjacima iz cijelog svijeta i dalje se aktivno usavršava i primjenjuje najnovije spoznaje iz estetske medicine u svakodnevnoj praksi. Posebno treba istaknuti nagradu Europskog društva za plastičnu rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju za 2015. godinu kada je dr. Dujmović izabran za ESPRAS fellowa te je boravio i educirao se iz područja plastične i estetske kirurgije u Uniklinik Aachen, u Njemačkoj pod mentorstvom prof. dr. sc. Norberta Palluae.
Autor je ili koautor brojnih znanstvenih radova, od kojih je 6 indeksirano u Current Contentsu. Aktivni je član Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog kirurškog društva te više međunarodnih stručnih asocijacija.

Završio je tečajeve i edukaciju iz područja ginekološke onkologije te laparoskopske ginekološke kirurgije i minimalno invazivne kirurgije u Mariboru, Ljubljani, Strasbourgu, Avellinu i Pragu te se usavršavao kod prof. dr. sc. Jorga Kecksteina u Villachu, u Austriji, za laparoskopsko liječenje endometrioze.
Autor je i koautor nekoliko stručnih knjiga i znanstvenih radova. Predsjednik je Hrvatskog društva za endometriozu.

Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima te objavljuje znanstvene radove i kongresna priopćenja iz područja vaskularne kirurgije. Stekao je znanja i vještine iz ultrazvučne dijagnostike krvnih žila te laserske vaskularne kirurgije.
Član je eksplantacijskog tima za vaskularno tkivo KBC-a Zagreb. Sudjelovao je kao voditelj i koordinator u nekoliko istraživačkih studija. Član je više nacionalnih i inozemnih stručnih društava.

Sudjelovala je u eksplantacijsko-transplantacijskom programu KBC-a Zagreb, a za sudjelovanje u timu za dječju transplantaciju jetre dobila je nagradu grada Zagreba. Participirala je u nastavnom radu kao suradnik u nastavi Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Višegodišnji je instruktor Europskog reanimatološkog društva za EPALS tečajeve. Sudjelovala je na znanstvenom projektu Ministarstva znanosti „Izvantjelesna cirkulacija u hitnim stanjima” i u studijama Europskog društva intenzivne medicine (EuSOS, AbSeS, DecubICU, EPIC III) te kao nacionalni koordinator Eurobact II studije.
Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima te objavljuje znanstvene i stručne radove te kongresna priopćenja. Autorica je poglavlja u knjizi inozemnih autora „Hemodynamic Monitoring” (Springer, 2019.). Pokrenula je međunarodni tečaj Zagreb Spring Symposium of Applied Cardiovascular Physiology and Treatment u Specijalnoj bolnici AGRAM. Članica je Europskog društva intenzivne medicine i Europskog anesteziološkog društva.