LIJEČNICI

Više godina radio je kao invazivni kardiolog i voditelj Odjela kardiologije u Klinici Magdalena. Posjeduje diplomu europskog kardiologa (European Cardiologist Diploma). Zbog izvanrednog doprinosa u razvoju kardiovaskularne medicine, a posebno kroz MSCT koronarografiju, dodijeljen mu je naziv “Fellow of the European Society of Cardiology” – FESC i „Fellow of the Society of Cardiovascular Computed Tomography” – FSCCT. Asistent je u nastavi na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku te član Stručno-znanstvenog savjeta Centra za istraživanje i promicanje najboljih zdravstvenih praksi Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na brojnim inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima kao i u kliničkim ispitivanjima te biva pozvan kao predavač na „4th International Conference on Clinical & Experimental Cardiology“ u San Antonio, Texas, SAD.
Objavio je više od 60 kongresnih priopćenja i nekoliko znanstvenih radova. Član je Upravnog odbora Hrvatskog kardiološkog društva (HKD), Europskog kardiološkog društva (ESC), Društva za kardiovaskularnu kompjuteriziranu tomografiju (SCCT), Hrvatskog katoličkog liječničkog društva (HKLD), Hrvatskog liječničkog zbora (HLZ) i Zdravstvene komisije Hrvatskog olimpijskog odbora.

Stekao je bogato kliničko iskustvo iz neinvazivnih kardioloških zahvata, invazivnih kardioloških zahvata (koronarografije, kateterizacije srca, PCI-a, intervencijskog zatvaranja ASD-a i PFO-a, intervencijske i dijagnostičke procedure na perifernim arterijama, TAVI-a, perkutane korekcije mitralne regurgitacije, zatvaranja aurikule lijevog atrija), elektrofizioloških zahvata, elektrostimulatora i ICD implantacije. U hrvatsku kliničku praksu je uveo perkutane intervencije kod atrijskih septalnih defekata kod odraslih te je prvi obavio implantaciju perkutanog aortnog zaliska (TAVI).
Autor je više stručnih i znanstvenih radova. Redovita aktivnost tijekom posljednjih 10 godina s 30 do 40 pozvanih i sponzoriranih predavanja godišnje uključuje: edukacije specijalizanata i specijalista kardiologa sa širokim spektrom tema: prevencija (hipertenzija, lipidi, dijabetes u kardiologiji), intervencijski zahvati (PCI, LAAO), elektrofiziologija (uključujući službeno proktoriranje za Carto 3D sustav), strukturalne intervencije (TAVI, MitraClip, Carillion) i opća kardiologija. Član je hrvatskog i njemačkog kardiološkog društva.

U više navrata je boravio u Texas Heart Institute, St. Luke’s Episcopal Hospital, Houston, SAD, provodeći edukaciju iz intervencijske kardiologije, kao i ULSS No 13 u Miranu u Italiji. 2017. godine obranio je doktorsku disertaciju na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu na temu „Akutna tromboza koronarne arterije kao prediktor ishoda bolesnika s akutnim infarktom miokarda“. Posebni interes iskazuje na polju kompleksnih intervencija na koronarnim arterijama, intervencijama na perifernim arterijama, endovaskularnim procedurama na aorti te u intervencijskom liječenju strukturalne bolesti srca. Redovito i aktivno sudjeluje na međunarodnim kongresima intervencijske kardiologije (Euro PCR i TCT).
Član je organizacijskog odbora niza kongresa s međunarodnim sudjelovanjem, kao što su Corintervent, Crocomp i Crovascular. Član je Hrvatskog kardiološkog društva, Europskog kardiološkog društva te Radne skupine Europskog kardiološkog društva za intervencijsku kardiologiju (EAPCI). Aktivan je u radu radne skupine za intervencijsku kardiologiju Hrvatskog kardiološkog društva. Dopredsjednik je Hrvatske endovaskularne inicijative te je jedan od glavnih suorganizatora kongresa s međunarodnim sudjelovanjem – HEVI 2018. Sudjeluje kao pozvani predavač na kongresima endovaskularne medicine u Hrvatskoj i inozemstvu. Suorganizator je većeg broja radionica iz intervencijske kardiologije i uključen je u edukaciju mladih intervencijskih kardiologa. Autor je većeg broja publikacija u domaćim i međunarodnim časopisima, dominantno iz polja intervencijske kardiologije.

Objavio je više od 20 kongresnih priopćenja i nekoliko znanstvenih radova. Od 2010. godine bavi se i angiologijom, perifernom arterijskom bolesti i venskim tromboembolijama.
Član je Hrvatskog društva za hipertenziju, Hrvatskog kardiološkog društva, Europskog kardiološkog društva, Europskog društva za perkutane kardiovaskularne intervencije te Europskog angiološkog društva.
Profesionalni interesi: Intervencijska kardiologija, angiologija, periferna arterijska bolest, venska tromboembolija, dopplerska dijagnostika.

Suradnik je u nastavi na Katedri za radiologiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Predavač je na poslijediplomskom studiju Menadžment u zdravstvu (Postgraduate Study Leadership and Management of Health Services – LMHS) Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za predmet Upravljanje rizicima te na specijalističkim poslijediplomskim studijima Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (Radiologija, Ortopedija, Nefrologija, Kardiologija, Gastroenterologija, Interistička onkologija, Opća kirurgija, Vaskularna kirurgija, Urgentna medicina).
Osnivač je i voditelj tečaja „Rak jetre – multidisciplinarno i multimodalno liječenje“. Autor je više od 20 znanstvenih radova publiciranih u indeksiranim časopisima te brojnih kongresnih priopćenja.
Luka Novosel, dr. med., subspecijalist je intervencijske radiologije u Kliničkom zavodu za dijagnostičku i intervencijsku radiologiju KBC-a Sestre Milosrdnice gdje ja završio i subspecijalizaciju iz intervencijske radiologije. Na doktorskom je studiju pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu s temom „Vrijednost perkutane mikrovalne ablacije u terapiji karcinoma bubrega“.
Višestruki je dobitnik stipendije Europskog društva za intervencijsku radiologiju CIRSE te se educirao u centrima izvrsnosti u Strasbourgu i Parizu iz područja intervencijske onkologije, embolizacijskih tehnika i minimalno invazivne terapije kralježnice. Član je Hrvatskog društva radiologa, izabran je u upravni odbor SIRCRO, sekcije za intervencijsku radiologiju, te je izabran kao predstavnik Hrvatske u Europskom udruženju intervencijske radiologije CIRSE, u odboru za mlade intervencijske radiologe ETF.
Objavio je 10 znanstvenih i stručnih radova u međunarodnim, recenziranim časopisima te više od 30 kongresnih priopćenja.

Educirao se na polju laparoskopske kirurgije na Sveučilištu McGill u Kanadi, a dodatnu edukaciju iz onkološke kirurgije stekao je na institutu Gustave Roussy u Parizu. Završio je tečaj „Advanced Energy Sources in Surgery MasterClass course” u Elancourtu, u Francuskoj i tečaj „Groin Hernia Repair with Ultrapro Hernia System in Day-Case Surgery workshop“, u Mestreu, u Italiji. Educirao se i za primjenu Harmonic i Enseal platformi u otvorenim i laparoskopskim kolorektalnim procedurama te je završio tečaj „Colorectal Learning Continuum” održan u Zagrebu, Ljubljani i Cinncinatiju.
Sudjelovao je u objavljivanju 10 radova u međunarodno indeksiranim časopisima te 36 radova prikazanih na domaćim i međunarodnim kongresima.

Osim kirurškog liječenja cjelokupne patologije abdominalne kirurgije, bavi se i
kirurškim liječenjem pretilih bolesnika (barijatrijskom kirurgijom). Educirao se u području laparoskopske kirurgije kolorektalnog karcinoma u Hospital de Sant Pau u Barceloni te u području laparoskopske kirurgije bolesti gornjeg probavnog trakta i laparoskopske kirurgije pretilosti u Kaunas Medical University Hospital u Litvi. Završio je tečaj barijatrijske kirurgije „Duke University – Shanghai Pudong Masters of Minimally Invasive Bariatric Surgery“ u Šangaju.
Koautor je 16 radova u indeksiranim medicinskim časopisima, 3 poglavlja u medicinskim knjigama te 27 radova prikazanih na međunarodnim kongresima.

Stručni interesi su mu kirurgija štitnjače, endoskopska kirurgija glave i vrata, tumori glave i vrata i plastična kirurgija. Predsjednik je hrvatskog društva za tumore glave i vrata te predsjednik više međunarodnih i domaćih kongresa i stručnih skupova.
Objavio je preko 300 kongresnih priopćenja i stotinjak stručnih i znanstvenih radova. Autor je i koautor deset stručnih knjiga iz područja otorinolaringologije te kirurgije glave i vrata. Educirao se na prestižnim klinikama u New Yorku, Londonu, Amsterdamu, Rimu, Barceloni i dr.

Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na inozemnim i domaćim kongresima te subspecijalističkim tečajevima.
Članica je Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, Hrvatskog liječničkog zbora te Hrvatske liječničke komore.
Prof. prim. dr. sc. Srećko Budi, dr. med, specijalist je opće kirurgije, subspecijalist plastične, rekonstruktivne i estetske kirurgije i kirurške onkologije u Specijalnoj bolnici AGRAM od 2021. godine. Doktorirao je na poslijediplomskom doktorskom studiju Biomedicina i zdravstvo na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Izvanredni je profesor na Katedri za kirurgiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Educirao se na klinikama u Njemačkoj, Švicarskoj i Austriji. Ogledao se i u polju inovacija, a posebno područje znanstvenog i kliničkog interesa iskazuje na polju rekonstrukcijske kirurgije dojke i plastične kirurgije šake te estetske kirurgije i mikrokirurgije. Aktivno se usavršava na brojnim međunarodnim kongresima i tečajevima. Autor je ili koautor više od 100 znanstvenih radova te 8 poglavlja u knjigama i u 22 priručnika. Aktivni je član Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog kirurškog društva te više međunarodnih stručnih asocijacija od kojih se ističu Europski odbor za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju (EBOPRAS) i Europski fakultet za estetsku medicinu i kirurgiju (ECAMS).

Pohađao je brojne radionice i tečajeve iz estetske kirurgije u Parizu, Beču, Budimpešti, Ateni, Beogradu, Bologni, Rimu, Brnu, Krakovu Ljubljani i Zagrebu. Sudjelovao je na brojnim domaćim i stranim kongresima, posebice iz područja rekonstruktivne kirurgije dojke, onkoplastične kirurgije, mikrokirurgije, estetske kirurgije i estetske medicine. Pohađajući brojne konferencije i surađujući sa stručnjacima iz cijelog svijeta i dalje se aktivno usavršava i primjenjuje najnovije spoznaje iz estetske medicine u svakodnevnoj praksi. Posebno treba istaknuti nagradu Europskog društva za plastičnu rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju za 2015. godinu kada je dr. Dujmović izabran za ESPRAS fellowa te je boravio i educirao se iz područja plastične i estetske kirurgije u Uniklinik Aachen, u Njemačkoj pod mentorstvom prof. dr. sc. Norberta Palluae.
Autor je ili koautor brojnih znanstvenih radova, od kojih je 6 indeksirano u Current Contentsu. Aktivni je član Hrvatskog društva za plastičnu, rekonstruktivnu i estetsku kirurgiju, Hrvatskog kirurškog društva te više međunarodnih stručnih asocijacija.

Završio je tečajeve i edukaciju iz područja ginekološke onkologije te laparoskopske ginekološke kirurgije i minimalno invazivne kirurgije u Mariboru, Ljubljani, Strasbourgu, Avellinu i Pragu te se usavršavao kod prof. dr. sc. Jorga Kecksteina u Villachu, u Austriji, za laparoskopsko liječenje endometrioze.
Autor je i koautor nekoliko stručnih knjiga i znanstvenih radova. Predsjednik je Hrvatskog društva za endometriozu.

Stručno se usavršava i aktivno sudjeluje na inozemnim i domaćim kongresima i tečajevima te objavljuje znanstvene radove i kongresna priopćenja iz područja vaskularne kirurgije. Stekao je znanja i vještine iz ultrazvučne dijagnostike krvnih žila te laserske vaskularne kirurgije.
Član je eksplantacijskog tima za vaskularno tkivo KBC-a Zagreb. Sudjelovao je kao voditelj i koordinator u nekoliko istraživačkih studija. Član je više nacionalnih i inozemnih stručnih društava.

Stipe Ćorluka, dr. med., specijalist je ortopedije i traumatologije, spinalni je kirurg na Zavodu za kirurgiju kralježnice u Klinici za traumatologiju KBC-a Sestre milosrdnice.
Diplomirao je 2011. na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci te se specijalizirao na području ortopedije i traumatologije, s posebnim naglaskom na kirurgiju kralježnice. 2017. godine kao stipendist američko-austrijske zaklade tijekom seminara iz kirurgije kralježnice u austrijskom Salzburgu dobio je nagradu za odličan prikaz kliničkoga slučaja iz spinalne kirurgije. Usavršavao se i u jednoj od najvećih svjetskih sveučilišnih klinika »Charite« u Berlinu, na području liječenja infekcija kralježnice. Trenutno je doktorand Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i predavač na Katedri za anatomiju i fiziologiju Zdravstvenog veleučilišta. Svoj je stručni rad fokusirao na degenerativnim, traumatskim, onkološkim i infektivnim oboljenjima kralježnice te obavlja sve vrste operativnih zahvata otvorenim i minimalno invazivnim kirurškim tehnikama. Stalni je član znanstvenog foruma najveće svjetske fondacije za kirurgiju kralježnice, te je Hrvatskoj pokrenuo velike multicentrične kliničke studije u suradnji s najvećim svjetskim centrima za spinalnu kirurgiju. Pozvani je predavač i sudionik brojnih svjetskih kongresa, te koautor više znanstvenih radova.

Prof. dr. sc. Mislav Jelić, dr. med., specijalist je ortopedije, diplomirao je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 1989. godine. Magistarski je rad obranio 1998. godine, dok je doktorsku disertaciju obranio 2001. godine. Od 2003. godine zaposlen je na Klinici za ortopediju Medicinskog fakulteta u Zagrebu i KBC-a Zagreb, a 2010. godine imenovan je voditeljem Odjela za rekonstrukciju lokomotornog sustava na Klinici za ortopediju KBC-a Zagreb i Medicinskog fakulteta u Zagrebu. 2021. godine izabran je za redovnog profesora. Dobitnik je više stipendija na međunarodnim natječajima za sudjelovanje u brojnim renomiranim medicinskim ustanovama u SAD-u. Bio je voditelj ili partner mnogih domaćih i međunarodnih istraživačkih projekata, te je bio pozvani predavač na brojnim međunarodnim kongresima. Izumitelj je 4 patenta u SAD, Kanadi i EU. Dobitnik je 6 međunarodnih nagrada. Autor je 46 publikacija, a suradnik je i autor na 5 poglavlja u različitim udžbenicima i drugim stručnim knjigama.

Dr. sc. Tomislav Čengić, dr. med., specijalist je ortopedije i traumatologije s užim interesom na području minimalno invazivne, artroskopske kirurgije, kao i rekonstruktivne kirurgije i ugradnje umjetnih zglobova. Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci završio je 2009. godine, a specijalizirao se u Klinici za traumatologiju Kliničkog bolničkog centra Sestre milosrdnice u Zagrebu te Klinici za ortopediju Kliničkog bolničkog centra Zagreb- Doktorirao je 2021. godine na temu „Utjecaj anteverzije bescementne femoralne komponente endoproteze kuka „Zweymüller“ na primarnu stabilnost i sklonost periprostetičkom prijelomu – biomehanička studija na modelu umjetne kosti“.
Kontinuirano se usavršavao na brojnim inozemnim medicinskim centrima i institutima, a član je i Osteoarthritis Research Centre Basel. Dobitnik je brojnih stipendija te nagrada za inovacije u medicini. Predavač je na Katedri za anatomiju i fiziologiju Zdravstvenog Veleučilišta u Zagrebu te mentor na više diplomskih radova. Autor je 3 sveučilišna udžbenika i preko 20 znanstvenih i stručnih radova. Od 2010. godine liječnik je Rukometnog kluba Zagreb te Hrvatske rukometne reprezentacije.

Damir Jemendžić, dr. med., specijalist je opće kirurgije, te uži specijalist digestivne (abdominalne) kirurgije. Po završetku Medicinskog fakulteta u Zagrebu i specijalizacije, zaposlen je u Kliničkoj bolnici Merkur gdje radi na Zavodu za abdominalnu kirurgiju i transplantaciju solidnih organa. Trenutačno je doktorand na Medicinskom fakultetu u Osijeku. Educirao se iz područja transplantacije solidnih organa u Mount Sinai Medical Centre, u New Yorku u Sjedinjenim Američkim Državama, a kontinuirano se usavršavao i na području laparoskopske kirurgije u više europskih i svjetskih centara. U Specijalnoj bolnici AGRAM se bavi dijagnostikom i liječenjem hernija trbušnog zida, žučnih kamenaca i proktoloških bolesti i drugih stanja iz područja abdominalne (digestivne kirurgije).
Od 2012. g. je član Zdravstvene komisije Hrvatskog Olimpijskog Odbora. Autor je i koautor više znanstvenih radova. Aktivno sudjeluje na brojnim stručnim skupovima.
prof. dr. sc. Boris Starčević dr. med., specijalist je interne medicine, subspecijalist kardiologije

Prof. dr. sc. Boris Starčević, dr. med., specijalist je interne medicine, subspecijalist kardiologije. Nakon stjecanja zvanja doktor medicine, završio je poslijediplomski studij kliničke imunologije na medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, gdje je završio i poslijediplomski studij kliničke kardiologije. Stekao je i diplomu „European cardiologist“. Završio je užu specijalizaciju interne medicine – kardiologije. Magistrirao je i doktorirao na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Znanstveni je suradnik na projektu odobrenom od Ministarstva znanosti i obrazovanja, a sudjelovao je i kao pozvani predavač na više stručnih predavanja na domaćim i inozemnim skupovima. Aktivni je član Katedre za internu medicinu Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru, te je izabran u naslovno zvanje izvanrednog profesora Medicinskog fakulteta, Sveučilišta u Mostaru. Voditelj je edukacije invazivnih kardiologa u KB Dubrava u Zagrebu, OB Slavonski Brod, OB Dubrovnik, OB Karlovac, KBC-u Split i Sveučilišnoj bolnici u Mostaru te je mentor specijalizantima interne medicine i subspecijalizantima kardiologije.
Stručno se usavršavao i u brojnim medicinskim centrima u Europi i SAD-u.

Prim. Marcel Marjanović Kavanagh, dr. med., specijalist otorinolaringologije, subspecijalist plastične i rekonstruktivne kirurgije glave i vrata, diplomirao je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2005. godine. Specijalizaciju iz otorinolaringologije i kirurgije glave i vrata završio je u KBC-u Zagreb 2011. godine, dok je subspecijalizaciju iz plastične i rekonstruktivne kirurgije glave i vrata završio 2016. godine. Trenutno pohađa doktorski studij iz biomedicine i zdravstva. Stručni staž odradio je u Klinici za tumore u Zagrebu. Završio je tečaj UZV-a štitnjače.
Tijekom rada bio je suradnik na EXPO-u 2000. u njemačkom Hannoveru, a na EXPO-u 2005. u japanskom Aichiju. Radio je kao liječnik u Domu zdravlja Korčula, bio je specijalizant otorinolaringologije u KBC-u Zagreb, te je bio Odjelni liječnik u KBC-u Zagreb i Klinici za dječje bolesti. Bio je voditelj odjela za rinosinusologiju u KBC-u Zagreb, te tajnik Hrvatskog društva za lubanjsku osnovicu.
Sudjelovao je na studijskom boravku u SAD-u i Velikoj Britaniji. Predavač je na dodiplomskim nastavama na zagrebačkom Medicinskom fakultetu. Autor je brojnih znanstvenih radova.
U Specijalnoj bolnici AGRAM zaposlen je 2022. godine
Kontinuirano učestvuje na brojnim domaćim i međunarodnim skupovima, seminarima, simpozijima i kongresima. Član je Hrvatskog liječničkog zbora, European rhinology society, Hrvatskog društva za lubanjsku osnovicu, Hrvatskog rinološkog društva, European skull base society te ENT iz Velike Britanije.
Profesionalni interesi: rinologija, kirurgija paranazalnih šupljina i baze lubanje, plastična i rekonstruktivna kirurgija glave i vrata i dječja otorinolaringologija