Anesteziologija
-
Pregled anesteziologa
Što je pregled anesteziologa?
Pregled anesteziologa je specijalistički pregled koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te uvida u laboratorijsku i drugu dijagnostičku obradu procjenjuje Vaše stanje kako bi operacijski zahvat ili dijagnostičko-terapijski postupak prošao bez komplikacija.
Kada trebate pregled anesteziologa?
Pregled je potreban ako idete na operacijski zahvat u regionalnoj ili općoj anesteziji te ako idete na dijagnostičko-terapijski zahvat u kratkotrajnoj intravenskoj anesteziji.
Što obuhvaća pregled anesteziologa?
Pregled obuhvaća uvid u Vašu medicinsku dokumentaciju i laboratorijske nalaze, auskultacijski i palpacijski pregled te razgovor s Vama kako bi se dobio kompletan uvid u Vaše psihofizičko stanje.
Kako se pripremiti?
Za pregled je potrebno donijeti prethodnu medicinsku dokumentaciju, EKG, Rtg srca i pluća, laboratorijske nalaze, nalaz specijaliste kod kojeg se kontrolirate zbog kroničnih bolesti (vidjeti pod Jednodnevna kirurgija – Za pacijenta – Prijeoperacijska priprema).
Cijene/Price:
Pregled anesteziologana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
Citologija
-
Bris nosa na eozinofile
Što je bris nosa na eozinofile?
Citološki bris nosa na eozinofile jednostavna je pretraga kojom se, u slučaju pozitivnog nalaza (prisutnosti eozinofila) u sluznici nosa, potvrđuje alergijsko podrijetlo upale nosne sluznice (rinitisa) te se radi kod sumnje na alergijsko podrijetlo upale nosne sluznice.
Kada trebate bris nosa na eozinofile?
Bris nosa na eozinofile trebate kada imate simptome kao što su kihanje, začepljen nos i curenje vodenog sekreta iz nosa, svrbež i crvenilo nosa i očiju, osjećaj peckanja i suznih očiju te podražajni kašalj i grebanje u grlu.
Što obuhvaća bris nosa na eozinofile?
Pretraga obuhvaća uzimanje uzoraka/brisa tankim štapićem s vatom iz svake nosnice te mikroskopsku analizu uzoraka.
Citološki nalaz je gotov za 2 do 3 dana.Kako se pripremiti?
Deset dana prije pretrage ne koristiti kapi za nos..
Cijene/Price:
Bris nosa na eozinofilena upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Citološka analiza iscjetka dojke
Što je eksprimat?
Eksprimat dojke je iscjedak iz dojke koji se javlja spontano ili prilikom pritiska na dojke npr. kod mamografije. Boja iscjetka može varirati od prozirne, žućkaste, zelenkaste, smeđe, jantarne do crvene (krvavi iscjedak). Citološkom analizom iscjetka iz dojke doznaje se postoje li u uzorku odljuštene stanice patoloških tvorbi unutar kanalića dojke ili atipija stanica vezana uz upalu.
Kada trebate analizu eksprimata?
Citološku analizu eksprimata trebate kada primijetite iscjedak iz jedne ili obje dojke bilo da se radi o spontanom iscjetku ili iscjetku koji se pojavljuje prilikom pritiska na dojku.
Što obuhvaća analiza eksprimata?
Pretraga obuhvaća uzimanje uzorka istiskivanjem iscjetka na predmetno stakalce te mikroskopsku analizu uzoraka.
Citološki nalaz gotov je tri dana nakon davanja zadnjeg uzorka.Kako se pripremiti?
Pretraga se radi tri dana za redom, 5. do 8. dana menstrualnog ciklusa (1. dan ciklusa je prvi dan menstruacije).
Cijene/Price:
Citološka analiza iscjetka dojke (3 uzorka)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Citološka analiza razmaza periferne krvi
Što je razmaz periferne krvi?
U perifernoj krvi zdravih osoba nalaze se samo zrele stanice pojedinih krvnih loza: eritrociti, zreli granulociti (segmentirani te pokoji nesegmentirani neutrofilni, bazofilni i eozinofilni granulocit), zreli limfociti i zreli monociti, zrele krvne pločice - trombociti. Analizom razmaza periferne krvi iz prsta dobivaju se podaci o izgledu, veličini i broju krvnih stanica.
Kada trebate razmaz periferne krvi?
Citološku analizu razmaz periferne krvi trebate kada je preporuči liječnik u svrhu dijagnostike i praćenja infektivnih bolesti, dijagnostike hematoloških poremećaja te kod praćenja reakcije na citotoksičnu terapiju.
Što obuhvaća razmaz periferne krvi?
Pretraga obuhvaća uzimanje krvi iz prsta tankom iglom (0.5 mm) te mikroskopsku analizu uzoraka.
Citološki nalaz je gotov za 2 do 3 dana.Kako se pripremiti?
Za ovu pretragu nije potrebna priprema.
Cijene/Price:
Citološka analiza razmaza periferne krvi DKSna upit- Zagreb
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Citološka analiza urina
Što je citološka analiza urina?
Citološka analiza urina je neinvazivna dijagnostička metoda koja se koristi za procjenu čestih smetnji kod bolesnika i patoloških rezultata rutinske analize urina kao i u otkrivanju i praćenju bolesti mokraćnog sustava. Mikroskopskom analizom urina doznaje se postoje li odljuštene stanice patoloških tvorbi, kao i atipija stanica vezana uz urolitijazu (kamence, pijesak) ili upale.
Kada trebate citološku analizu urina?
Citološku analizu urina trebate kada primijetite prisutnost krvi u mokraći (makrohematurija) ili je prisutnost eritrocita u mokraći (mikrohematurija, eritrociturija) otkrivena prilikom analize sedimenta urina u biokemijskom laboratoriju te kao kontrolu nakon operativnih zahvata tumora urotrakta.
Što obuhvaća citološka analiza urina?
Pretraga obuhvaća mikroskopsku analizu svježe, druge jutarnje mokraće kroz tri dana za redom (3 uzorka), koju pacijenti daju u Poliklinici. Citološki nalaz gotov je tri dana nakon davanja zadnjeg uzorka.
Kako se pripremiti?
Preporučuje se higijena spolovila kako bi se izbjegla kontaminacija uzorka te nakon prvog jutarnjeg mokrenja, a prije dolaska u Polikliniku, uzimanje tekućine (1-2 čaše vode).
Cijene/Price:
Citološka analiza urina (3 uzorka)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Citološka punkcija
Što je citološka punkcija?
Citološka punkcija je minimalno invazivna pretraga koja se radi da bi se postavila dijagnoza patoloških tvorbi (npr. potkožne tumorske tvorbe, lezije u dojci ili povećanog limfnog čvora) kao i praćenja pacijenata nakon operativnih zahvata.
Kada trebate citološku punkciju?
Citološku punkciju trebate ukoliko sami napipate čvor u dojci, primijetite oteklinu na glavi, vratu ili tijelu te vas nakon kliničkog, ultrazvučnog ili drugog pregleda liječnik uputi na citološku punkciju zbog uzimanja materijala (određene količine stanica) pomoću tanke igle.
Što obuhvaća citološka punkcija?
Punkcija se izvodi tankom iglom, traje svega nekoliko minuta, a uz pažnju liječnika citologa pri samom zahvatu te dobru pripremu i opuštanje pacijenta, bol je minimalna, jednaka ili čak manja od boli pri vađenju krvi.
Nalaz citološke punkcije gotov je za 3 do 5 dana.Kako se pripremiti?
Punkcija dojke se preporučuje od 5. do 10. dana menstrualnog ciklusa (1. dan ciklusa je prvi dan menstruacije).
-
Citološka punkcija uz kontrolu UZV-a
Što je citološka punkcija uz kontrolu UZV-a?
Citološka punkcija uz kontrolu UZV-a je minimalno invazivna pretraga koja se izvodi uz praćenje položaja igle pomoću ultrazvučne sonde kako bi se postavila dijagnoza patoloških tvorbi (npr. čvora u štitnjači, dojci ili povećanog limfnog čvora) kao i za praćenja pacijenata nakon operativnih zahvata.
Kada trebate citološku punkciju uz kontrolu UZV-a?
Citološku punkciju uz kontrolu UZV-a trebate ukoliko sami napipate čvor u dojci, primijetite oteklinu na glavi, vratu, tijelu ili vas nakon kliničkog, ultrazvučnog ili drugog pregleda liječnik uputi na citološku punkciju zbog uzimanja materijala (određene količine stanica) pomoću tanke igle.
Što obuhvaća citološka punkcija uz kontrolu UZV-a?
Punkcija se izvodi tankom iglom uz kontrolu ultrazvuka (ultrazvučna sonda omogućuje praćenje položaja igle), traje svega nekoliko minuta, a uz pažnju liječnika citologa pri samom zahvatu te dobru pripremu i opuštanje pacijenta, bol je minimalna, jednaka ili čak manja od boli pri vađenju krvi.
Nalaz citološke punkcije gotov je za 3 do 5 dana.Kako se pripremiti?
Punkcija dojke se preporučuje od 5. do 10. dana menstrualnog ciklusa (1. dan ciklusa je prvi dan menstruacije).
Dermatologija
-
Aplikacija Volona (s Volon ampulom)
Što je intralezionalna aplikacija kortikosteroida (aplikacija Volona)?
Intralezionalna aplikacija kortikosteroida (triamcinolon acetonida) obuhvaća primjenu kortikosteroida putem tanke inzulinske igle u mjesto koje se tretira. Tretman je minimalno neugodan, a ponavlja se obično svaka 3 tjedna u ukupnom trajanju od 3-4 mjeseca.
Kada trebate intralezionalnu aplikaciju kortikosteroida ?
Ova metoda se koristi u terapiji hipertrofičnih ožiljaka, keloida te u terapiji posebnog žarišnog tipa opadanja kose u kružnim arealima tzv. alopecie areate.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Aplikacija Volonana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Biopsija kože
Što je biopsija kože?
Biopsija kože je zahvat koji se provodi u lokalnoj anesteziji kod promjena koje zahtijevaju patohistološku dijagnozu (PHD). Obavlja se u lokalnoj anesteziji kao mali operativni zahvat i u sterilnim uvjetima. Materijal se obavezno šalje na patohistološku analizu, a prema nalazu se preporučuje eventualna daljnja obrada i/ili terapija.
Kada trebate biopsiju kože?
Biopsiju je potrebno učiniti kada promjene na koži dugo traju, mijenjaju se oblikom, veličinom ili bojom, a nema poboljšanja nakon primjene konzervativne terapije.
Što obuhvaća biopsija kože?
Zahvat obuhvaća davanje lokalnog anestetika te uzimanje uzorka kože širine 3 do 5 mm i debljine 2 do 3 mm skalpelom. Pretraga nije bolna. Materijal se obavezno šalje u nadležnu ustanovu na patohistološku analizu radi postavljanja konačne dijagnoze.
Kako se pripremiti?
Pet dana prije biopsije promjena se ne smije mazati nikakvim lokalnom medicinskim pripravcima (antibiotski, kortikosteroidni ili antimikotični pripravci) kao ni kozmetičkim pripravcima.
-
Botox/Vistabel terapija
Što obuhvaća Botox/Vistabel terapija
Vistabel (Botox) je prirodni pročišćeni protein proizveden pomoću bakterije Clostridium botulinum koji sadrži aktivnu tvar botulinum toksin tip A. Iako neki klijenti imaju određeni strah od ovog tretmana, zbog straha da se radi o toksičnoj tvari, kao i zabrinutosti o mogućem preumjetnom "zamrznutom" izgledu lica važno je naglasiti kako je ovaj preparat odobren još 2002. godine od strane Food and Drug Administration (FDA), američke krovne organizacije za kontrolu kvalitete i sigurnosti hrane i lijekova, te je u potpunosti siguran za klijenta. Djelovanje aktivne tvari se zasniva na blokiranju živčanog signala prema mišiću. Sama aplikacija zahtijeva poznavanje anatomije mišića lica te individualni pristup klijentu s obzirom na dob i mimiku kako bi se postigao što prirodniji izgled.
Kada trebate Botox/Vistabel terapiju?
Terapija Vistabelom je terapija izbora za terapiju bora gornjeg dijela lica uključujući bore na čelu, glabelarne bore (između obrva tzv. bore mrštilice) te periokularne bore (oko očiju tzv. bore smijalice). Sam postupak se provodi injiciranjem najtanjim iglicama i u pravilu je u potpunosti bezbolan. Učinak je vidljiv nakon 7-14 dana. Tretman se obično ponavlja kroz 4-6 mjeseci, s obzirom da postepeno dolazi do prestanka djelovanja preparata. Pri tome ukupan broj ponavljanja tretmana je neograničen, pri čemu je nakon svake aplikacije sam učinak pomlađivanja i osvježenja dugotrajniji.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Botox/Vistabel terapija IIna upitBotox/Vistabel terapija Ina upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Dermalni fileri
Što obuhvaća tretman dermalnim filerima
Aplikacija dermalnih filera, odnosno hijaluronskih filera, prvenstveno privremenih filera, predstavlja danas jedan od najpopularnijih estetsko korektivnih zahvata. Razlog njihove popularnosti jest u tome što su rezultati vidljivi odmah, često su s razvojem novih tehnologija sve dugotrajniji, a zbog jednostavnosti za klijenta sve više zamjenjuju klasične kirurške zahvate pomlađivanja.
Kada trebate tretman dermalnim filerima?
S obzirom da se dermalni fileri značajno razlikuju u gustoći, indikacije za primjenu ove metode su brojne, od sitnih korekcija u vidu hidratacije kože i smanjenja sitnih bora oko područja oko usana ili očiju do povećanja ili naglašavanja ruba usnica , ispravljanja dubljih nazolabijalnih ili marionetskih bora te volumetrijskog oblikovanja lica čime se ponovno postiže mladenački izgled i svježina. Pravilnim izborom dermalnog filera kao i samom tehnikom injiciranja dobiva se prirodan i osvježeni izgled. Prije provođenja samog tretmana aplicira se krema s lokalnim anestetikom kako bi tretman bio što ugodniji za klijenta. Prije samog tretmana važno je upozoriti liječnika ukoliko pacijent boluje od aktivne ili recidivirajuće herpes simplex infekcije. Također nakon provedenog tretmana preporuča se izbjegavanje: saune, izlaganja suncu, odlasci u solarij, pritiskanje dijela lica koje je tretirano. Ukoliko je potrebno, postupak odstranjivanja hijaluronskog filera vrši se injiciranjem enzima hijaluronidaze u tretirano područje.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Dermalni fileri Perfecta Subskin (1ml)na upitDermalni fileri Belotero Intense (1ml)na upitDermalni fileri Juvederm Volbella/Volift/Voluma (1ml )na upitDermalni fileri Hydrate (1ml)na upitDermalni fileri Perfecta Deep/ Aliaxin FL, GP, EV (1ml)na upitDermalni fileri Perfecta Derm (1ml)na upitDermalni fileri Belotero Volume (1 ml)na upitDermalni fileri Perfecta Complement (1ml)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Dermaroller / Microneedling terapija
Što je Dermaroller terapija?
Dermaroller terapija je tehnika koja se temelji na korištenju iglica različite dužine, ovisno o indikaciji (0,5-2mm) kojom se rade sitna mikrooštećenja na epidermodermalnoj granici. Rezultat tretmana je snažna indukcija kolagena koja uzrokuje poboljšanje tonusa kože, smanjenje bora kao i poboljšanje izgleda ožiljaka i strija.
Kada trebate Dermaroller terapiju?
Dermaroller terapija je metoda koja se koristi u terapiji bora i pomlađivanja kože kao i u terapiji ožiljaka i strija.
Što obuhvaća Dermaroller terapija?
Dermaroller terapija obuhvaća prijelaz dermaroller aparatom preko tretiranog mjesta u nekoliko smjerova. Pri korištenju većih dužina iglica koristi se lokalna anestezija u obliku kreme. Tretman
traje oko 30 minuta i bezbolan je. Po provođenju tretmana važno je nanošenje krema s visokim zaštitnim faktorom (SPF50+), a klijent se može neometano vratiti svakodnevnim aktivnostima.Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Dermaroller / Microneedling terapijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Dermatoskopija
Što je dermatoskopija?
Dermatoskopija je dijagnostička metoda promatranja promjena na koži uz pomoć dermatoskopa, instrumenta koji povećava vidno polje, a primarno značenje ima u evaluaciji pigmentiranih promjena na koži. Dermatoskopski pregled pomaže pri razlikovanju različitih tumora na koži (keratoze, dermatofibromi, hemangiomi, bazocelularni i planocelularni karcinom i dr.) te procjeni tipa promjene i potrebe za uklanjanjem određene promjene.
Kada trebate dermatoskopijiu?
Dermatoskopiju trebate kada imate pigmentirane (madeži) ili druge tumorozne promjene na koži, a naročito ako se one pojave naglo, u kratkom vremenskom periodu ili se mijenjaju bojom, oblikom (u smislu pojave asimetrije, nepravilnosti rubova) ili veličinom te u slučaju krvarenja ili svrbeža. Pregled madeža preporučljivo je učiniti jednom godišnje, a kod osoba s povećanim rizikom prema savjetu dermatologa.
Što obuhvaća dermatoskopija?
Dermatoskopija obuhvaća pregled navedenih promjena ručnim dermatoskopom koji povećava promjenu 10 do 20 puta i omogućuje bolji uvid u raspored pigmenta, izgled površine i rubova, a što je inače teško vidljivo prostim okom. Pretraga je bezbolna i traje od 30 do 45 minuta.
Kako se pripremiti?
Na pretragu doći oprane i čiste kože, bez primjene kozmetičkih ili medicinskih preparata.
-
Ekskohleacija u dermatologiji
Što je ekskohleacija seboroičnih keratoza?
Ekskohleacija u dermatologiji obuhvaća postupak kojim se oštrom metalnom žlicom (kohleom) uklanja promjena koja je iznad razine kože. Postupak je minimalno neugodan, a pri uklanjanju većih promjena moguća je primjena lokalne anestezije u obliku kreme ili injekcije. Ekskohleacija se provodi najčešće u cilju uklanjanja seboroičnih keratoza, dobroćudnih promjena okruglog ili ovalnog oblika, svijetlo do tamno smeđe boje, često hrapave površine. Ove promjene se pojavljuju u srednjoj životnoj dobi te se s vremenom njihova veličina i broj povećavaju. Tipično se javljaju na fotoeksponiranim mjestima kao što su koža lica i trupa.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Ekskohleacija Ina upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Elektrokauterizacija u dermatologiji
Što je elektrokoagulacija/elektrokauterizacija?
Elektrokoagulacija i elektrokauterizacija su metode koje uključuju primjenu struje putem vrlo tanke iglice ili kuglice, ovisno o promjeni koja se tretira, kojom se najčešće uklanjaju vaskularne promjene ili kožne promjene na licu ili tijelu. Ovisno o veličini opisanih promjena, obično su dovoljni jedan do dva tretmana do njihovog potpunog uklanjanja. Po provedenom tretmanu obavezno je nanošenje preparata s visokim zaštitnim faktorom SPF50+, a klijent se može neometano vratiti svakodnevnim aktivnostima.
Kada trebate elektrokoagulaciju/elektrokauterizaciju?
Elektrokoagulaciju trebate kada primijetite vaskularne promjene na licu koje uključuju teleangiektazije odnosno trajno proširene kapilare, ili vaskularne promjene na tijelu, koje uključuju sitne crvenkaste tvorbe (cherry angiome) najčešće lokalizirane na koži trupa, koje nastaju uslijed solarnog oštećenja kože. Elektrokauterizaciju trebate kada primijetite dobroćudne promjene na koži poput fibroma ili seboroičnih keratoza. Fibromi su dobroćudne promjene na koži koje se javljaju kao mekane, peteljkaste tvorbe smještene u području vrata ili pazušnih jama, a seboroične keratoze predstavljaju kožne promjene okruglog oblika, svijetlo smeđe ili tamno smeđe boje, često hrapave površine, lokalizirane na fotoeksponiranim mjestima kao što su koža lica i trupa.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Genska analiza opadanja kose – trichotest
Što je Trichotest ?
Trichotest je genska analiza opadanja kose je metoda koja omogućava testiranje 48 genetskih varijacija povezanih s opadanjem kose unutar 13 različitih gena čime je moguće precizno dijagnosticirati uzroke kao i osigurati potpuno personalizirani oblik liječenja. Ova dijagnostička metoda se preporuča kod svih dugotrajnijih oblika opadanje kose.
Što obuhvaća Trichotest ?
Test se provodi uzimanjem brisa s unutarnje strane obraza, nakon čega se šalje u specijalizirani laboratorij. Rezultati testiranja su dostupni nakon 3-5 tjedana nakon čega se dobiva detaljan izvještaj kao i receptura individualiziranog liječenja.
Kako se pripremiti?
Prije samog testiranja potrebno je napraviti dermatološki pregled kako bi se uzela detaljna povijest bolesti te učinio pregled vlasišta.
Cijene/Price:
Trichotest – genska analiza opadanja kosena upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Injekcijska lipoliza
Što je injekcijska lipoliza?
Injekcijska lipoliza je neinvazivni oblik terapije kojim se pomoću tankih mezoterapijskih iglica
dužine od svega 4mm u potkožno masno tkivo unose određeni preparati koji djeluju na razgradnju
masnog tkiva. Ovisno o dijelu tijela koje se tretira koriste se različiti lipolitički pripravci, pa je tako moguće tretirati podbradak, lokalizirane masne nakupine na području trbuha i leđa kao i djelovati na sam celulit. Sam tretman se, ovisno o protokolu, provodi svakih 2-4 tjedna. Iako dolazi do zatezanja tonusa kože i smanjenja masnih naslaga potrebno je upozoriti kako injekcijska lipoliza nije tretman s kojim se gube tjelesni kilogrami. Izvođenje samog postupka nije bolno, a nakon tretmana moguć je prolazan blaži otok tkiva ili manji hematomi koji prolaze kroz nekoliko dana i koji ne sprječavaju bavljenje svakodnevnim aktivnostima.Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Injekcijska lipoliza podbratka - 3 tretmanana upitInjekcijska lipoliza lokal. masnog tkiva – 5 tretmanana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Kemijski piling
Što su kemijski pilinzi?
Postoje brojne organske kiseline koje se primjenjuju u svrhu kemijskih pilinga (glikolna kiselina, mandelična, piruvična, trikloroctena kiselina). Prema dubini svog djelovanja, kemijski pilinzi se dijele na: površinske, srednje duboke i duboke.
Kada trebate tretmane kemijskim pilinzima?
Kemijski pilinzi se koriste u svrhu uklanjanja nepravilnosti kože poput hiperpigmentacija, ožiljaka, proširenih pora, površinskih i dubokih bora te ublažavanja znakova starenja kože. Brojna istraživanja govore u prilog pojačanoj sintezi kolagena i poboljšanja tonusa kože primjenom ove metode. Odabir vrste kemijskog pilinga ovisi o vrsti promjene koja se tretira.
Što tretman kemijskim pilinzima obuhvaća?
Tretman kemijskim pilingom obuhvaća nanošenje odgovorajuće organske kiseline ovisno o promjeni koja se tretira, nakon čega slijedi njezino uklanjanje i neutralizacija. Postupno, svakim tretmanom se koriste više koncentracije kiseline i produžava se vrijeme do neutralizacije. Osjećaj za vrijeme provođenja samog tretmana je blagi osjećaj peckanja kože. Treatmani se provode kada nema sunčanih razdoblja, te se ponavljaju ovisno o jačini samih preparata, u razdoblju od 3-6 tjedana. Nakon provedenog tretmana očekivana reakcija je prolazno crvenilo kože i ljuskanje koje je blago i ne utječ e na svakodnevne obaveze. Po provedenom tretmanu obavezno je korištenje neutralnih emolijensa za njegu kože i kreme s visokim zaštitnim faktorom SPF50+.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Kemijski pilingna upitKemijski piling trikloroctena kiselinana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Krioterapija kožnih promjena
Što je krioterapija?
Krioterapija je metoda liječenja kožnih promjena primjenom tekućeg dušika čija je temperatura -196°C.
Kada trebate krioterapiju?
Krioterapija se primjenjuje kod pojave keratoza ili vulgarnih veruka (bradavica) na rukama ili nogama.
Što obuhvaća krioterapija?
Tekući dušik se izravno nanosi na promjenu u trajanju od nekoliko sekundi, ovisno o debljini promjene, prirodi promjene i dijelu kože na kojemu se krioterapija provodi. Ova terapija se ponavlja u razmacima od otprilike 2 do 3 tjedna, ovisno o reakciji kože, sve do potpunog nestanka promjene. Na mjestu primjene tekućeg dušika može se razviti mjehur, zatim nastaje krasta, a nakon toga dolazi do epitelizacije i cijeljenja tretiranog mjesta.
Kako se pripremiti?
Dan prije terpaije ne mazati kožu nikakvim lokalnom medicinskim pripravcima (antibiotski, kortikosteroidni ili antimikotični pripravci) kao ni kozmetičkim pripravcima.
-
Laserska epilacija
Što je laserska epilacija?
Laserska epilacija je tretman kojim se trajno uklanjanju dlake s lica ili bilo kojeg dijela tijela. Sam tretman se obično provodi 1x mjesečno te se preporuča tretman ponoviti 3-4 puta kako bi se mogle tretirati dlake u svim fazama rasta. Zahvaljujući naprednoj Cutera laserskoj tehnologiji, moguće je tretirati sve fototipove kože, bez rizika za razvojem nuspojava i komplikacija, što prije nije bilo moguće.
Tretman nije bolan niti neugodan s obzirom da se tretirana promjena kontinuirano hladi tijekom provođenja tretmana. Nakon provedenog tretmana moguće je vratiti se svakodnevnim aktivnostimaKako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Laser epilacija - prsana upitLaser epilacija - leđa, cijelana upitLaser epilacija - leđa, gornji diona upitLaser epilacija - stražnjicana upitLaser epilacija - ruke, cijelena upitLaser epilacija - ruke, parcijalnona upitLaser epilacija - bikini zonana upitLaser epilacija - noge, cijelena upitLaser epilacija - noge, parcijalnona upitLaser epilacija - vrat ili obrazi postraničnona upitLaser epilacija - lice/brada/brkovi/nadusnicana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Lasersko pomlađivanje
Što je lasersko pomlađivanje?
Lasersko pomlađivanje je posebna novija vrsta pomlađivanja kože kojom se pomoću svjetlosne zrake različitih valnih duljina omogućava poticanje neokolageneze te poboljšanje tonusa i teksture kože. Cutera napredna laserska tehnologija sadrži poseban patentirani Lasergenesis modalitet kojim je moguće pomlađivanje bez ikakvog oporavka. Nakon provedenog tretmana moguće je vratiti se svakodnevnim aktivnostima.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Lasergenesis lice, vrat i dekoltena upitLasergenesis lice i vratna upitLasergenesis licena upitLasersko uklanjanje ožiljaka - veliki ožiljcina upitLasersko uklanjanje strijana upitLasersko uklanjanje ožiljaka - mali ožiljcina upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Lasersko uklanjanje pigmentacija
Što je lasersko uklanjanje pigmentacija?
Lasersko uklanjanje pigmentacija predstavlja najefikasniji tretman uklanjanja ovih promjena na licu i šakama.
Što obuhvaća lasersko uklanjanje pigmentacija?
Lasersko uklanjanje pigmentacija se provodi na način da se na mjestu promjene koje se želi tretirati nanosi ultrazvučni gel kako bi olakšao prijenos laserske zrake. Sam tretman nije bolan niti neugodan s obzirom da se tretirana promjena kontinuirano hladi tijekom provođenja tretmana. Nakon provedenog tretmana moguće je vratiti se svakodnevnim aktivnostima.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Lasersko uklanjanje pigmentacija - cijelo licena upitLasersko uklanjanje pigmentacija - 1 lezijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Lasersko uklanjanje proširenih kapilara
Što je lasersko uklanjanje teleangiektazija (proširenih kapilara na licu i nogama)
Lasersko uklanjanje teleangiektazija odnosno proširenih kapilara na licu i nogama predstavlja najefikasniji tretman uklanjanja ovih promjena.
Što obuhvaća lasersko uklanjanje teleangiektazija?
Lasersko uklanjanje teleangiektazija se provodi na način da se na mjesto promjene koja se želi tretirati nanosi ultrazvučni gel te kako bi olakšao prijenos laserske zrake. Sam tretman nije bolan niti neugodan s obzirom da se tretirana promjena kontinuirano hladi tijekom provođenja tretmana. Nakon provodenog tretmana moguće je vratiti se svakodnevnim aktivnostima.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Lasersko uklanjanje teleangiektazija - cijele nogena upitLasersko uklanjanje teleangiektazija - nos i obrazina upitLasersko uklanjanje teleangiektazija - potkoljenicena upitLasersko uklanjanje teleangiektazija - nosna upitLasersko uklanjanje angioma - po leziji (Cherry angiom)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Mezoterapija
Što je mezoterapija?
Mezoterapija je metoda koja se temelji na unosu aktivnih tvari putem brojnih uboda sitnim iglicama u površni dio kože. Preparati za mezoterapiju su raznovrsni, ovisno o indikaciji, većina je učinkovita u borbi protiv znakova starenja - opuštene kože, površinskih bora ili nedovoljne elastičnosti te umornog izgleda kože. Za potpunu obnovu kože potrebno je od 4 do 6 tjedana. Preporuka je ponoviti tretman svakog ili svakog drugog tjedna za maksimalnu učinkovitost mezoterapije u ukupnom broju od 3-5 tretmana.
Kada trebate mezoterapiju?
Ovisno o indikaciji i problemu koji se tretira, danas se mezoterapija koristi u brojnim indikacijam: u terapiji lica (opuštenosti tonusa kože, sitnih bora, hiperpigmentacija, melasmi), problemima vlasišta (opadanja kose) kao i tijela (celulita, lokaliziranih nakupina masnog tkiva).
Što obuhvaća mezoterapija?
Liječnik će odrediti najadekvatniji proizvod prema zahtjevu klijenta i predložiti će najpogodniji tretman. Prije samog tretmana potrebno je ukloniti šminku s lica, a potom kožu dezinficirati. Iako je za većinu klijenata ovaj tretman bezbolan moguća je aplikacija lokalnog anestetika u obliku kreme. Koriste se najtanje igle kojima se aktivna tvar injicira u gornje slojeve kože različitim tehnikama te ubodi nisu bolni i nelagodni. Cilj je da se s površinskim ubodima sastojci ravnomjerno rasporede površno po koži. Nakon tretmana klijent se može neometano vratiti svakodnevnim obavezama.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema. Tijekom idućih 12 sati treba izbjegavati ekstremne temperature, saune ili direktno izlaganje UV zrakama.
Cijene/Price:
Mezoterapija I (lice)na upitMezoterapija IIna upitMezoterapija vlasištana upitMezoterapija lokalizirane regije (vrat, periorbitalna regija)na upitMezoterapija IIIna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Operativno uklanjanje madeža/ekscizija
Što je operativno uklanjanje madeža?
Operativno uklanjanje madeža se provodi klasičnim kirurškim zahvatom u lokalnoj anesteziji , kao metodom izbora koja jedina omogućuje patohistološku analizu odstranjene promjene.
Kada trebate operativno ukloniti madeže?
Indikacije za uklanjanjem madeža mogu biti estetske ili medicinske. O estetskim indikacijama govorimo kada se radi o madežu koji je klinički i dermoskopski uredan, ali ga pacijent želi ukloniti jer se nalazi na mjestu sklonom traumatizaciji ili je estetski izgled madeža pacijentu neprihvatljiv. Medicinska indikacija za operativnim uklanjanjem madeža je klinički i/ili dermoskopski nalaz atipične/suspektne pigmentne promjene.
Što obuhvaća operativno uklanjanje madeža?
Madež se uklanja u lokalnoj anesteziji , a operativno odstranjena tvorba se šalje na patohistološku analizu. Zahvat traje oko 30 minuta. Nakon operativnog uklanjanja pacijent dolazi na previjanje i vađenje šavova nakon 7-14 dana, ovisno o lokalizaciji na kojoj je učinjen operativni zahvat.
Kako se pripremiti?
Nekoliko dana prije ne smiju se uzimati analgetici na bazi acetilsalicilne kiseline. Ukoliko pacijent uzima lijekove protiv zgrušavanja krvi, antikoagulantnu terapiju treba prilagoditi prije zahvata u dogovoru s liječnikom.
Cijene/Price:
Ekscizija/biopsija, prevoj i vađenje šavova (s PHD)na upitEkscizija/biopsija, prevoj i vađenje šavova (s PHD) IIna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Pregled dermatologa
Što je pregled dermatologa?
Dermatološki pregled obavlja specijalist dermatovenerologije, a uključuje anamnezu, pregled kože i vidljivih sluznica te vlasišta, noktiju i vanjskog dijela spolovila. Na osnovu pregleda, indiciraju se eventualni dijagnostički postupci i laboratorijske pretrage.
Kada trebate pregled dermatologa?
Pregled dermatologa trebate kada primijetite bilo kakvu novonastalu promjenu na koži, sluznicama, vlasištu, noktima i vanjskom dijelu genitalija ili kada se već postojeće promjene počnu mijenjati ili širiti.
Što obuhvaća pregled dermatologa?
Pregled obuhvaća uzimanje podataka o bolestima kod pacijenta ili članova obitelji, ciljani pregled promjene, opći pregled kože te pregled sluznica, vlasišta, noktiju i vanjskog dijela spolovila.
Kako se pripremiti?
Prema lokalizaciji promjene, prije pregleda ne lakirati nokte na rukama i nogama, ne prati kosu 2 do 3 dana prije pregleda, a na dan pregleda, na lice ne nanositi nikakvu kozmetiku.
-
PRP (platelet rich plasma) tretman
Što je PRP (platelet rich plasma) tretman?
PRP (platelet rich plasma) predstavlja tretman pomlađivanja kože vlastitom krvnom plazmom. Obuhvaća izdvajanje pročišćenog dijela vlastite krvi - plazme u kojem se nalaze najvrijedniji sastojci krvi, faktori rasta kao i matične stanice, koji imaju snažan učinak na pomlađivanje i regeneraciju kože te na sam proces neokolageneze odnosno stvaranja novog kolagena.
Kada trebate PRP (platelet rich plasma) tretman?
PRP (platelet rich plasma) tretman se preporuča svim osobama koje žele osvježiti svoj izgled te pomladiti područje lica, vrata, dekoltea i šaka. Ostale indikacije za primjenu ovog tretmana su opadanje kose kao i terapija atrofičnih ožiljaka na licu nakon akni. Potrebno je naglasiti kako se radi o potpuno prirodnom tretmanu koji se ponavlja ovisno o indikaciji nakon nekoliko tjedana ili mjeseci te iako se rezultati mogu vidjeti vrlo brzo, za konačan rezultat potrebno je pričekati dva do tri mjeseca. Optimalno je ponoviti terapiju kroz 2-3 mjeseca te se potom nastavlja terapija održavanja 1-2 puta godišnje. Vrlo često se PRP (platelet rich plasma) tretman kombinira s ostalim tretmanima kao što su dermarolleri kao i mezoterapija kako bi se maksimalno pojačao učinak tretmana te kako bi sam efekt bio dugotrajniji.
Što obuhvaća PRP (platelet rich plasma) tretman?
Tretman se provođi vađenjem krvi u specijalnim epruvetama namijenjenim ovom tretmanu koje omogućuju izoliranje i koncentriranje plazme, nakon čega se provodi centrifugiranje kako bi se izdvojila plazma te injiciranje tankom iglom u tretirano područje (lice, vrat, dekolte, šake, vlasište). Tretman je u pravilu bezbolan, međutim za osjetljivije klijente moguća je prethodna primjena lokalnog anestetika u obliku kreme. Tretman se ovisno o indikaciji ponavlja za dva do tri mjeseca (pomlađivanje lica i vrata) ili svaka tri tjedna (opadanje kose).
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
PRP (lice)na upitPRP (vlasište)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Skinbooster Prophilo/Volite
Što je Skinbooster Prophilo/Volite ?
Skinboosteri su preparati koji sadrža umrežene oblike hijaluronske kiseline koji privlače vodu u koži i potiću na stvaranje novog kolagena, čime se primarno djeluje na poboljšanje teksture i hidrataciju kože. U odnosu na klasičnu mezoterapiju, u kojoj se koristi neumrežena hijaluronska kiselina, učinak skinboostera je dugotrajniji, u prosjeku od 6-9 mjeseci
Što obuhvaća aplikaciju skinboostera ?
Ovisno o indikaciji i problemu koji se tretira, skinboosteri se koristi u brojnim indikacijama od poboljšanja hidratacije kože, smanjenja sitnih bora do liječenja rozaceje i pojačane suhoće kože lica. Prije samog tretmana potrebno je ukloniti šminku s lica, a potom kožu dezinficirati. Iako je za većinu klijenata ovaj tretman bezbolan moguća je aplikacija lokalnog anestetika u obliku kreme. Koriste se najtanje igle kojima se aktivna tvar injicira u srednje slojeve kože te ubodi nisu bolni i nelagodni. Nakon tretmana klijent se može neometano vratiti svakodnevnim obavezama
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema. Tijekom idućih 12 sati treba izbjegavati ekstremne temperature, saune ili direktno izlaganje UV zrakama.
Cijene/Price:
Skinbooster Prophilo/Volitena upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Sklerozacija flebektazija
Što je sklerozacija flebektazija?
Sklerozacija ili skleroterapija predstavlja metodu izbora kojom se tretiraju flebektazije. Flebektazije na nogama označavaju proširene kapilare i smatraju se početnim stadijem kronične venske bolesti. Na pojavu flebektazija utječu mnogobrojni čimbenici poput spola (češća pojavnost u žena), stanja (trudnoća i povećana tjelesna težina), genetska predispozicija kao i životne navike (zanimanja koja uključuju dugotrajno sjedenje ili stajanje).
Što obuhvaća sklerozacija flebektazija?
Ova metoda uključuje injiciranje sklerozantnog kemijskog sredstva vrlo tankom iglom u lumen krvne žile. Pri tome je koncentracija sklerozantnog sredstva različita, ovisno o širini lumena krvne žile. Ovom tehnikom se izaziva upala stijenki flebektazija što dovodi do zgrušavanja krvi, sljepljivanja stijenki krvne žile i konačno njezine razgradnje. Postupak je brz, jednostavan i minimalno neugodan. Nakon tretmana potrebno je nositi elastične kompresivne čarape, obično stupnja kompresije 2, kroz minimalno tri tjedna, koja se počinje nositi odmah po završenom tretmanu .
Kako se pripremiti?
Na zahvat doći oprane i čiste kože, bez primjene kozmetičkih ili medicinskih preparata, s adekvatnom elastičnom kompresivnom terapijom (čarapama ili elastičnim zavojima) prema prethodnoj preporuci liječnika.
Cijene/Price:
Sklerozacija flebektazijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Trihogram
Što je trihogram?
Digitalni trihogram je pretraga kojom se utvrđuje opadanje kose. Osim što se dijagnosticira opadanje kose, ova pretraga je od velike važnosti u praćenju uspješnosti terapije.
Što obuhvaća trihogram ?
Digitalni trihogram obuhvaća šišanje malog područja u vlasištu koje se mjeri do 1cm nakon čega se provodi snimanje s trihoskopom koji digitalno izračunava omjer aktivne faze rasta vlasi i faze mirovanja nakon čega se donosi odluka o terapiji. Za razliku od klasičnog trihograma gdje je potrebno iščupati vlasi kako bi se korijen mogao promatrati putem mikroskopa, ovim putem je moguće bezbolno i jednostavno provesti ovu pretragu.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Trihoskopijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Trihoskopija
Što je trihoskopija?
Trihoskopija je neizostavna dijagnostička pretraga prilikom opadanja kose i bolesti vlasišta koja pomaže u postavljanju dijagnoze. Digitalnom trihoskopijom se može pratiti uspješnost terapije snimajući i uspoređujući fotodokumentaciju te parametre poput novih vlasi, gustoće i debljine dlake.
Što obuhvaća trihogram ?
Trihoskopija je metoda pregleda vlasišta pomoću dermatoskopa.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Trihoskopijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Wood pretraga
Što je Wood pretraga?
Wood pretraga je pretraga kože posebnim UVA svjetlom valne duljine 365 nm. Koristi se u otkrivanju gljivičnih bolesti na koži poput Pityriasis versicolor te bakterijskih infekcija poput Erythrasme.
Što obuhvaća Wood pretraga?
Wood pretraga se izvodi u mračnoj prostoriji a sastoji se od pregleda kože pomoću lampe koja je na udaljenosti 5 cm od kože.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Wood pretragana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
Fizikalna medicina i terapija
-
Dekompresijska terapija kralježnice (trakcija)
Što je dekompresijska terapija kralježnice (trakcija)?
Dekompresijska terapija kralježnice je neinvazivna terapijska metoda kojom se primjenom mehaničke sile, pažljivo isteže kralježnica, a negativni tlak stvoren dekompresijom smanjuje pritisak na živce i diskove, čime se potiče brža regeneracija i cijeljenje što dovodi do smanjenja boli u vratu, rukama, donjem dijelu leđa i nogama.
Trakcija kralježnice je jedini neoperativni i neinvazivni tretman koji je znanstveno dokazano učinkovit kod teških slučajeva hernije diska i pritiska na korijenove živaca.
Kada trebate terapiju ?
Ova vrsta terapije se koristi kod akutne boli u kralježnici, akutne upale živca u području kralježnice, lumboishialgije, cerviko-brahijalnog sindroma, protruzije intervertebralnog diska, pritiska na korijene živaca te kod artroze malih zglobova kralježnice.
Što obuhvaća terapija?
Za primjenu ove vrste terapije koristimo sofisticiranu opremu i kompjutersku tehnologiju koja se sastoji od posebno napravljenog stola i električne jedinice s računalom i programom za provođenje fizikalne terapije.
Putem naizmjeničnih faza istezanja i relaksacije te pravilnim pozicioniranjem tijela, intervertebralni disk se stavlja pod negativni tlak izazivajući na taj način učinak vakuma unutar diska čime se postižu mehanički i fiziološki učinci.
Kako se pripremiti?
Prije odluke o potrebi za provođenjem dekompresijske terapije, potrebno je učiniti pregled fizijatra. Ova metoda se provodi nakon indikacije od strane fizijatra.
Cijene/Price:
Dekompresijska terapija kralježnice (trakcija)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Elektroterapija – dijadinamske struje
Što su dijadinamske struje?
Dijadinamske struje, po svojim svojstvima spadaju u niskofrekventne, poluvalno ili punovalno ispravljene struje sinusoidnog oblika, frekvencije 50 do 100 Hz. Modulirane su po frekvenciji i jačini, uz kombinaciju dviju frekvencija koje se ritmički izmjenjuju. Danas se primjenjuju uglavnom četiri strujne kombinacije, odnosno modulacije, a najpoznatija je modulacija 4 koja se primjenjuje kao elektroblokada. Pomoću njih provodi se elektroterapijska procedura.
Kada trebate dijadinamske struje?
Dijadinamske struje se primjenjuju u liječenju bolnih stanja i napetosti mišića, nakon ozljeda, za uklanjanje edema i hematoma, za poboljšanje cirkulacije, kod izvanzglobnog reumatizma i dr.
Što obuhvaćaju dijadinamske struje?
Pomoću dijadinamskih struja provodi se elektroterapijska procedura kod koje elektrodama dovodimo struju do bolnog mjesta.
Ispod elektroda, u zoni prostrujavanja, dolazi do širenje krvnih žila i crvenila kože uz prisutnu toplinu. Na taj način se poboljšava izmjena tvari u stanicama, smanjuje podražljivost osjetilnih receptora (smanjuje se bol), ubrzava cijeljenje tkiva i povećava mišićna kontrakcija.Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra.
Cijene/Price:
Dijadinamske strujena upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Elektroterapija – elektrostimulacija
Opis usluge
Elektrostimulacija je vrsta elektroterapije koja se temelji na izazivanju (podraživanju) nastanka mišićne kontrakcije pomoću električnih impulsa. Postoji više vrsta i načina primjene elektrostimulacije.
Primjenjuje se nakon mišićno-koštanog oštećenja (inaktivitetna mišićna atrofija, npr. imobilizacija nakon prijeloma kosti) ili neurološkog oštećenja (moždani udar, pareza facijalnog živcaa i sl.) koje je uzrokovalo oštećenje motoričkih živaca.
Također se primjenjuje u slučaju hemiplegija odraslih uslijed različitih uzroka cerebrovaskularnog inzulta, traume, tumora.Što obuhvaća elektrostimulacija?
Pacijentu apliciramo elektrode preko kojih zadanim parametrima stimuliramo živac, odnosno mišić.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Potrebna je indikacija fizijatra.Cijene/Price:
Elektrostimulacijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Elektroterapija – galvanizacija
Opis usluge
Galvanska struja je naziv za konstantnu istosmjernu struju. Dobiva se iz izmjenične struje frekvencije 50 titraja u sekundi i napona od 220 V. Galvanizaciju u terapijske svrhe koristimo kod bolesti krvnih žila i poremećaji cirkulacije te kod reumatskih bolesti (osim kod upalnih bolesti u aktivnoj i akutnoj fazi). Kad su paralize i pareze u pitanju, galvansku struju primjenjujemo kao uvodni postupak u elektrostimulaciju. Galvanska struja hiperemijom smanjuje kožni otpor i zbog toga se malim podražajem dobije snažnija mišićna kontrakcija. Osjetljivost na galvanske struje je individualna, a intenzitet je potrebno dozirati prema subjektivnom osjećaju pacijenta.
Što obuhvaća galvanizacija?
Galvansku struju primjenjujemo putem dvije elektrode preko kojih djeluje na živčane završetke odgovorne za prijenos boli tako da se bol smanjuje ili nestaje. Pod utjecajem galvanske struje nastaje vazodilatacija (proširenje krvnih žila) što uzrokuje intenzivniji dotok krvi koji nazivamo hiperemija. Koža ispod aplicirane elektrode postaje toplija, crvenija i vlažnija.
Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra.
Cijene/Price:
Galvanizacijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Elektroterapija – interferentne struje
Što su interferentne struje?
Interferentne struje su struje s najdubljim djelovanjem i primjenjuju se ovisno o lokalizaciji i vrsti tegoba. Rezultat su križanja dviju sinusoidnih, izmjeničnih, srednjofrekventnih struja koje se međusobno preklapaju u intenzitetu, frekvenciji i fazi. Ta se interferencija događa u dubini tkiva te se još nazivaju i endogenim strujama.
Kada trebate interferentne struje?
Interferentnim strujama se smanjuje bol, oteklina i upala kod reumatskih i ortopedskih oboljenja zglobova i kralježnice. Koristimo ih za kronična bolna stanja (lumbago, lumboishijalgija), izvanzglobni reumatizam (mialgija, miozitis, epikondilitis), degenerativne bolesti zglobova (artroze različite lokalizacije), neuralgije i neuritisi, upalne bolesti u stadiju zalječenja poput reumatoidnog i psorijatičnog artritisa, ankilozantnog spondilitisa, za posttraumatska stanja radi stimulacije zarastanja kosti i uklanjanja cirkulatornih poremećaja, kod bolesti krvnih žila i smetnji cirkulacije.
Što obuhvaćaju interferentne struje?
Pomoću interferentnih struja provodi se elektroterapijska procedura kojom se elektrodama dovodi struja do bolnog mjesta
Premda je djelovanje slično djelovanju dijadinamskih struja, postoje razlike u načinu primjene i lokalizaciji djelovanja. S IFS strujama se postiže dublje djelovanje i bolja podnošljivost. Mogu se primijeniti s vibracijskom masažom, s tim da je prije provedbe potrebno odrediti frekvenciju vibracije koja se prilagođava indikaciji. Time se poboljšava učinak interferentnih struja jer se smanjuje podražaj osjeta, pa bolesnici mogu podnijeti veću jakost struje nego što se može primijeniti kod dijadinamskih struja ili standardne interferentne struje. Tako se postiže veći terapijski učinak u dubini tkiva.Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra.
Cijene/Price:
Interferentne strujena upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Elektroterapija – TENS
Što je TENS?
TENS je transkutana elektroneurostimulacija. Metoda se temelji na principu elektroanalgezije, gdje dolazi do stimuliranja A živčanih vlakana. Stimulacijom A vlakana dolazi do kočenja C vlakana odgovornih za prijenos boli na više razine živčanog sustava. Transkutani električni nervni stimulator (TENS) djeluje na smanjenje akutnih i kroničnih bolova, smanjivanje stresa, napetosti, loše cirkulacije i umora.
Kada trebate TENS?
TENS koristimo za akutne i kronične bolove izazvane različitim patološkim procesom, za reumatske bolesti, traume, ortopedske bolesti, neurološke, ginekološke i onkološke bolesti. Njime se blokira i smanjuje bol u kralježnici, mišićima i zglobovima.
Što obuhvaća TENS?
TENS obuhvaća elektroterapijsku proceduru kojom se pomoću elektroda dovodi struja do bolnog mjesta. Struja se primjenjuje putem elektroda uz koje se po potrebi (ovisno o uređaju) stavljaju gel ili namočene spužvice, koji povećavaju provodljivost kože. Aktivna elektroda se stavlja na bolno mjesto, a druga sa suprotne strane. Vrijeme popuštanja boli je različito te se kreće od 10 do 30 min, u okviru trajanja tretmana.
Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra.
Cijene/Price:
TENSna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Kineziterapija – manualni mišićni test
Što je manualni mišićni test?
Manualni mišićni test je metoda mjerenja mišićne snage pojedinog mišića ili mišićne skupine baziran na učinkovitoj izvedbi pokreta u odnosu na silu gravitacije i na pruženi manualni otpor na taj pokret.
Kada trebate manualni mišićni test?
Manualni mišićni test trebate nakon svakog mirovanja zbog npr. prijeloma, imobilizacija gipsom ili operativnog zahvata.
Mirovanje dovodi do slabljenja mišića te je potrebno provjeriti i izmjeriti njihovu snagu i odrediti terapiju i vježbe za jačanje mišića.Što obuhvaća manualni mišićni test?
Prema manualnom mišićnom testu, ocjene za mišićnu snagu su od 0 do 5. Ispitujemo može li mišić uopće postići kontrakciju, može li izvesti pokret bez utjecaja sile gravitacije pa sve do svladavanja pokreta u punom obimu, uz prisutnost manualnog otpora fizioterapeuta.
Kako se pripremiti?
Manualni mišićni test ne zahtijeva posebnu opremu, jednostavan je za izvođenje i ne zamara pacijenta.
Cijene/Price:
Manualni mišićni testna upitOvu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Kineziterapija – mjere opsega pokreta
Što su mjere opsega pokreta?
Mjerenje opsega pokreta značajno je u evaluaciji funkcije pokreta. Pod opsegom pokreta u pojedinom zglobu podrazumijeva se slobodna pokretljivost ekstremiteta koji sudjeluju u formiranju zgloba kao i slobodna pokretljivost kralježnice. Mjerenja opsega provodi se od tzv. nultog ili neutralnog položaja koji je za svaki zglob definiran i od kojeg počinje mjerenje.
Kada trebate mjere opsega pokreta?
Kod svakog mirovanja uzrokovanog prijelomom, imobilizacijom gipsom, operativnim zahvatom, dolazi do skraćivanja mišićnih struktura i do smanjenja opsega pokreta u zglobu. Nakon mjerenja opsega pokreta, određuju se vježbe i fizikalna terapija.
Što obuhvaćaju mjere opsega pokreta?
Mjerenje opsega pokreta u pojedinom zglobu izvodimo pomoću goniometra.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Mjere opsega pokretana upitOvu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Krioterapija (fizikalna terapija)
Što je krioterapija?
Krioterapija je liječenje ledom koje se provodi lokalnom primjenom leda. Hlađenjem ledom postiže se bolja prokrvljenost i duboka vazodilatacija, te se istovremeno blokiraju aferentni živci smanjujući osjet boli, pogotovo kod svježih ozljeda.
Kada trebate krioterapiju?
Krioterapija se koristi kod akutnih bolnih stanja i nakon sportskih ozljeda te kao predradnja vježbama da bi smanjili bolnost tijekom vježbanja.
Što obuhvaća krioterapija?
Led se primjenjuje u vidu obloga ili kriomasaže, a primjenom hladnoće (leda, ohlađenog gela) smanjuje se upala, bol i napetost mišića.
Kako se pripremiti?
Priprema nije potrebna.
Cijene/Price:
Krioterapijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Magnetoterapija
Što je magnetoterapija?
Elektromagnetsko polje koje se koristi u terapijske svrhe djeluje prije svega na staničnu membranu i elektrolite u stanici. Pod magnetskim valovima povećava se propusnost stanične membrane, ubrzava se njezin metabolizam, poboljšava se stvaranje molekula odgovornih za energiju i snagu, te se ubrzava izlučivanje "otpadnih tvari" iz stanice. Sve to pospješuje oporavak tkiva napadnutog nekim patološkim procesom.
Kada trebate magnetoterapiju?
Ovu vrstu terapije koristimo za bolesti koštano-mišićnog sustava, osteoporoze, upalne i degenerativne reumatske bolesti, bolesti središnjeg i perifernog živčanog sustava, stanja nakon trauma i operativnih zahvata i dr.
Što obuhvaća magnetoterapija?
Magnetoterapija obuhvaća primjenu pulsnog magnetskog polja uređajem za magnetoterapiju na dio tijela gdje je problem prisutan. Terapija traje od 15 do 30 minuta, ovisno o problemu pacijenta.
Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra koji će utvrditi postoje li razlozi zbog kojih pacijent ne bi trebao pristupiti terapiji.
Cijene/Price:
Magnetoterapija po segmentuna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Masaža cijelog tijela
Što je masaža cijelog tijela?
Medicinska masaža je metoda fizikalne terapije koja se služi nizom sustavnih pokreta na tijelu s ciljem manipulacije tjelesnim tkivima (kožom, potkožjem, mišićima i mišićnom fascijom). Izvodi se rukama u svrhu izravnog ili neizravnog djelovanja na mišićni i živčani sustav te cirkulaciju krvi i limfe.
Kada trebate masažu cijelog tijela?
Masažu trebate kod osjećaja umora i mišićne napetosti, stresa, glavobolje, nesanice, problema s cirkulacijom te za održavanje zdravlja i vitalnosti.
Što obuhvaća masaža cijelog tijela?
Masaža se izvodi pokretima ruku (glađenje, gnječenje, trljanje) uz pomoć raznih mirisnih ulja i izravnim dodirom.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Masaža cijelog tijelana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Masaža, parcijalna
Opis usluge
Parcijalna masaža se izvodi na onom dijelu tijela gdje imamo problem. Najčešće je to područje leđa, vrata i ramena, a može podrazumijevati ciljanu masažu samo nogu ili jedne strane tijela. Masaža donosi trenutno olakšanje kod akutnih bolova, mišićne napetosti, poremećaja cirkulacije krvi i limfe.
Što obuhvaća parcijalna masaža?
Parcijalna masaža je ručna masaža jednog dijela tijela, najčešće leđa, u trajanju od 20 minuta uz upotrebu raznih aromaterapijskih ulja.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Parcijalna masažana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Pregled fizijatra
Što je pregled fizijatra?
Specijalistički pregled koji uključuje anamnezu i fizikalni pregled kojim se procjenjuje stanje mišićno-koštano-zglobnog sustava.
Kada trebate pregled fizijatra?
Pregled fizijatra trebate kada sumnjate da imate problema s funkcioniranjem lokomotornog sustava ili nakon povrede mišićno-koštano-zglobnog sustava.
Što obuhvaća pregled fizijatra?
Fizijatrijski pregled započinje razgovorom kojim se dobiva uvid u sadašnje tegobe i ranije bolesti. Fizikalnim pregledom prvenstveno se procjenjuje stanje lokomotornog sustava te se razlučuje radi li se o ozbiljnoj bolesti ili povredi koja zahtijeva dodatnu obradu i/ili terapiju.
Kako se pripremiti?
Na pregled je potrebno donijeti ranije nalaze i snimke, ako postoje.
-
Terapija laserom visokog intenziteta (HILT)
Opis usluge
HILT terapija ili terapija laserom visokog intenzita provodi se putem HIRO uređaja. HIRO uređaj spada u najmodernije laserske uređaje današnjice koji sadrži standardni Nd:Yag laser. HIRO uređajem možemo u relativno kratkom periodu postići zavidan toplinski učinak.
Terapiju HIRO laserom primjenjujemo kod upalnih i bolnih stanja lokomotornog sustava. Najčešće su to ozljede i oštećenja tetiva, mišića, kralježnice i ostalih zglobova. Dobri rezultati postižu se kod tendinitisa, burzitisa, sinovitisa, zatim kod parcijalnih ruptura mišića i tetiva, distorzija, posttraumatskih edema, lumbaga, osteohondritisa, te kod degenerativnih promjena (osteoartritis, hondropatije).
Što obuhvaća HILT terapija?
Uređaj za HILT terapiju ima dvije različite sonde, od kojih jedna služi za postupak analgezije (uklanjnje bola), dok drugu koristimo za regeneraciju hrskavice.
Ukoliko želimo postići smanjenje upale, bola, kontrakture ili neuralgije, koristit ćemo sondu za analgeziju. Mogu se tretirati skoro svi dijelovi tijela, osim područja glave i genitalija. Sondu lasera apliciramo na bolni dio tijela i izvodimo terapiju trajanja 20-tak minuta, ovisno o veličini zahvaćenog područja.
Želimo li postići regeneraciju hrskavice koristiti ćemo sondu za regeneraciju.Kako se pripremiti?
Radi bolje apsorpcije energije, preporučuje se čista koža, po mogućnosti bez dlaka.
Potrebna je indikacija fizijatra.Cijene/Price:
Laser, HILT terapijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Terapija udarnim valom, dolorclast
Opis usluge
Dolorclast je uređaj za izvođenje terapije udarnim valom (ESWT- EXTRACORPORAL SHOCKWAVE THERAPY). Terapija udarnim valom je podražaj kojim se započinju procesi cijeljenja i nastavljaju se u tijelu i više tjedana nakon tretmana. Terapija udarnim valom (ESWT-EXTRACORPORAL SHOCKWAVE THERAPY) je terapijski postupak koji koristi pneumatski izvor mehaničkih udarnih valova koje posebna sonda prenosi do bolnog područja. Primjenjuje se u sportskoj medicini, ortopediji i fizioterapiji.
Dolorclast se primjenjuje za smanjenje boli i resorpciju kalcifikata, pogotovo onda kada su uobičajene terapijske metode bile neuspješne. Terapija udarnim valom je neinvazivno rješenje za kroničnu bol u ramenima, leđima, laktovima, koljenima ili petama (trn u peti, kalcifikati u ramenu, teniski lakat, golferski lakat, skakačko koljeno).
Što obuhvaća dolorclast?
Sondom se aplicira udarni val na bolno područje ili na mjesto kalcifikata. Postupak se sastoji od 3 do 5 tretmana u razmaku od 5 do 7 dana.
Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra.
Cijene/Price:
Dolorclast, 5 terapijana upitDolorclastna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Terapija ultrazvukom
Što je terapija ultrazvukom?
Terapijski ultrazvuk je vrsta dubinske termoterapije. Djelovanje ultrazvuka je mehaničko, toplinsko, biokemijsko i fizikalno-kemijsko. Terapijski efekt postiže se povećanjem temperature tkiva na primjenjenom području, povećanoj cirkulaciji i izmjeni tvari, povećanoj elastičnosti tkiva. Zagrijavajući strukture u blizini kosti (hvatišta tetiva, tetivne ovojnice, burze, hvatišta ligamenata, zglobne čahure) možemo utjecati na obnavljajuće procese u kroničnim degenerativnim i upalnim stanjima.
Kada trebate terapiju ultrazvukom?
Terapija ultrazvukom koristi se kod kroničnih degenerativnih bolesti zglobova i kralježnice te kod ozljeda ligamenata, mišića, tetiva i zglobnih čahura, kod artroza i reumatskih promjena. Primjenjuje se za smanjenje bola i spazma te kod upala mišića i zglobova.
Što obuhvaća terapija ultrazvukom?
Sondom se uz kontaktno sredstvo (ulje, gel, krema) aplicira ultrazvuk na bolno mjesto te se zagrijavanjem tkiva u dubini, bez zagrijavanja kože i potkožnog tkiva, smanjuje bol, spazam i upala mišića i zglobova. Može se primijeniti i u vodenoj kupki.
Kako se pripremiti?
Potrebna je indikacija fizijatra.
Cijene/Price:
Terapija ultrazvukomna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Vježbe s pomagalima
Što su vježbe s pomagalima?
Vježbe s pomagalima su one vježbe kod kojih koristimo razna priručna sredstva koja nam trebaju olakšati izvođenje pojedinih vježbi ili kad izvođenje vježbi nije moguće provesti na uobičajen način. Za pomagala najčešće koristimo lopte raznih veličina, utege, trake, štapove, ljestve, balansne spužve/daske, loptice, spužvice...
Kada trebate vježbe s pomagalima?
Pomagala u svrhu vježbe koristimo radi lakšeg postizanja većeg opsega pokreta, dodatnog jačanja mišića, kada želimo postići nešto što pacijent inače nije u stanju. Uz upotrebu pomagala lakše je i učinkovitije izvođenje pojedinih vježbi, a i kreativnost fizioterapeuta tada dolazi više do izražaja.
Što obuhvaćaju vježbe s pomagalima?
Kao i prije svih oblika vježbi, provodi se procjena stanja pacijenta, testovi i mjerenja, kojima se postiže optimalna primjena pomagala.
Pacijent izvodi vježbe s određenim pomagalom, uz stalni nadzor i pomoć fizioterapeuta, u trajanju od 30 min.Kako se pripremiti?
Donijeti sportsku odjeću i obuću, odnosno laganu odjeću u kojoj se pacijent osjeća nesputano i ugodno.
Cijene/Price:
Vježbe s pomagalimana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Vježbe s terapeutom
Što su vježbe s terapeutom?
Individualna vježba s terapeutom (kineziterapija) je procedura koja koristi pokret u prevenciji, liječenju i funkcionalnom osposobljavanju osoba s različitim bolestima. Kineziterapija čini temelj rehabilitacijske medicine.
Kada trebate vježbe s terapeutom?
Vježbe najčešće ordinira doktor specijalist fizijatar ili ortoped kod ortopedskih, reumatskih ili neuroloških bolesti, kod stanja nakon trauma ili sportskih ozljeda, te prije i/ili poslije operativnih zahvata. Vježbe je moguće provoditi i u svrhu održavanja kondicije, poboljšanja općeg stanja organizma te kod ograničene pokretljivosti pojedinog zgloba ili kralježnice.
Što obuhvaćaju vježbe s terapeutom?
Osnovno načelo je individualni pristup pacijentu, pri kojem se radi po kineziterapijskom planu i programu, koji se prilagođava stanju pacijenta. Pacijentu se najprije uzima anamneza, obave se testovi i procjena stanja. Vježbe pacijent izvodi pasivno, aktivno ili aktivno potpomognuto, npr. uz otpor. Tijekom vježbi fizioterapeut nadzire i usmjerava pacijenta, te mu ovisno o dijagnozi i potrebi pomaže u radu. Predviđeno trajanje vježbi je 30 minuta.
Kako se pripremiti?
Donijeti sportsku odjeću i obuću, odnosno laganu odjeću u kojoj se pacijent osjeća nesputano i ugodno.
Cijene/Price:
Vježbe s terapeutomna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
Kirurgija
-
Pregled abdominalnog kirurga
Što je pregled abdominalnog kirurga?
Pregled abdominalnog kirurga je subspecijalistički pregled koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te dijagnostičkih metoda postavlja točnu dijagnozu bolesti organa trbušne šupljine (želudac, dvanaesnik, žučni mjehur, gušterača, tanko crijevo, debelo crijevo, anus).
Kada trebate pregled abdominalnog kirurga?
Pregled je potreban ako ste poslani od strane drugog specijaliste ili je dijagnostičkom obradom dokazana bolest koja zahtijeva operacijsko liječenje.
Što obuhvaća pregled abdominalnog kirurga?
Pregled započinje razgovorom kojim se dobije uvid u sadašnje poteškoće i ranije bolesti. Slijedi fizikalni pregled koji se obavlja na stolu u ležećem položaju. Pregled se sastoji od inspekcije, perkusije i palpacije abdomena te mogućeg digitorektalnog pregleda (pregled prstom završetka debelog crijeva).
Kako se pripremiti?
Za pregled je potrebno donijeti prethodnu medicinsku dokumentaciju. U slučaju da Vam je indicirano operacijsko liječenje dobit ćete daljnje detaljne upute. U Specijalnoj bolnici AGRAM u sklopu jednodnevne kirurgije obavljaju se klasične ili laparoskopske operacije kile i žuči, te klasične ili laserske operacije hemoroida, analne fistule i pilonidalnog sinusa (vidjeti pod Jednodnevna kirurgija – Kirurgija – Abdominalna kirurgija)
Cijene/Price:
Pregled abdominalnog kirurgana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Pregled ortopeda
Što je pregled ortopeda?
Pregled ortopeda je specijalistički pregled koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te uvida u laboratorijsku i drugu dijagnostiku postavlja dijagnozu bolesti lokomotornog sustava.
Kada trebate pregled ortopeda?
Pregled je potreban ako osjećate bol ili imate ograničene pokrete vezano uz bilo koji dio sustava za kretanje.
Što obuhvaća pregled ortopeda?
Pregled obuhvaća uvid u Vašu medicinsku dokumentaciju i laboratorijske nalaze, klinički pregled te razgovor s Vama kako bi se mogla postaviti dijagnoza.
Kako se pripremiti?
Za pregled je potrebno donijeti prethodnu medicinsku dokumentaciju, posebno radiološke nalaze.
-
Pregled plastičnog kirurga
Što je pregled plastičnog kirurga?
Pregled plastičnog kirurga je subspecijalistički pregled koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te uvida u laboratorijsku i drugu dijagnostiku postavlja indikaciju za zahvat.
Kada trebate pregled plastičnog kirurga?
Pregled je potreban zbog promjene strukture određenog dijela tijela uslijed prirođenih ili razvojnih anomalija te stečene bolesti tijekom života.
Što obuhvaća pregled plastičnog kirurga?
Pregled obuhvaća uvid u Vašu medicinsku dokumentaciju i laboratorijske nalaze, klinički pregled te posebno važan detaljan razgovor s Vama kako bi se našlo najbolje rješenje te zadovoljili Vaši zahtjevi i postavili realni ciljevi.
Kako se pripremiti?
Za pregled je potrebno donijeti prethodnu medicinsku dokumentaciju. U Specijalnoj bolnici AGRAM u sklopu jednodnevne kirurgije obavljaju se mnogi zahvati plastično-rekonstruktivne kirurgije lica i tijela (vidjeti pod Jednodnevna kirurgija – Kirurgija – Plastična kirurgija).
Cijene/Price:
Pregled plastičnog kirurgana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Pregled vaskularnog kirurga
Što je pregled vaskularnog kirurga?
Pregled vaskularnog kirurga je subspecijalistički pregled koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te uvida u laboratorijsku i drugu dijagnostiku postavlja indikaciju za zahvat na krvnim žilama.
Kada trebate pregled vaskularnog kirurga?
Pregled je potreban ako imate bol ili grčeve u rukama/nogama tijekom određenih aktivnosti ili u određenom položaju, noćne bolove koji remete san, pojavu rana koje ne zarastaju, vidljive proširene vene na nogama, izražene kapilare, itd.
Što obuhvaća pregled vaskularnog kirurga?
Pregled obuhvaća uvid u Vašu medicinsku dokumentaciju, dijagnostičke i laboratorijske nalaze te klinički pregled.
Kako se pripremiti?
Za pregled je potrebno donijeti prethodnu medicinsku dokumentaciju, posebno radiološke nalaze (Color Doppler). U Specijalnoj bolnici AGRAM u sklopu jednodnevne kirurgije obavljaju se zahvati vaskularne kirurgije vena i kapilara različitim metodama (vidjeti pod Jednodnevna kirurgija – Kirurgija – Vaskularna kirurgija).
Cijene/Price:
Pregled vaskularnog kirurgana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
Proktologija
Nema rezultata za traženi upit.
Medicina rada
-
Ocjena radne sposobnosti
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
-Obrazac 2-IN (opis poslova ispunjava poslodavac)
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- po potrebi testiranje sluha
- po potrebi elektrokardiografiju i spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Ocjena radne sposobnostina upit- Zagreb
- Varaždin
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Pregled za rad u zoni ionizirajućeg zračenja
Kada trebate obaviti pregled za rad u zoni ionizirajućeg zračenja?
Prethodnim i periodičkim zdravstvenim pregledom provodimo specifičnu zdravstvenu zaštitu radnika koji rade na radnim mjestima s posebnim uvjetima rada u zoni ionizirajućeg zračenja.
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija, biomikroskopija leće
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Prethodni pregledna upitPeriodički pregledna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled pomoraca
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- pomorsku knjižicu ukoliko ju posjedujete
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- testiranje sluha
- elektrokardiografiju i spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
-
Zdravstveni pregled pri radu s računalom
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- pregled vidnih funkcija
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Zdravstveni pregled prije zapošljavanja
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- elektrokardiografiju
- po potrebi testiranje sluha
- po potrebi spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Pregled za zapošljavanje administrativnog osobljana upit- Zagreb
- Split
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled PUR za posebne uvjete rada
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- RA1 Obrazac (ispunjava poslodavac)
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- testiranje sluha
- elektrokardiografiju i spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrageKako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
-
Zdravstveni pregled ronioca
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija uz kompjuteriziranu perimetriju
- elektrokardiografiju i spirometriju
- testiranje sluha
- psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Prethodni pregled roniocana upitRedovni pregled roniocana upit- Zagreb
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled sportaša
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- elektrokardiografiju
- po potrebi testiranje sluha
- po potrebi spirometriju
- laboratorijske pretrageKako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Prethodni pregled sportašana upitRedovni pregled sportaša profesionalcana upitLiječnička svjedodžba periodički pregled sportašana upit- Zagreb
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled vatrogasaca
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- testiranje sluha
- elektrokardiografiju i spirometriju
- psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Prethodni pregled vatrogasacana upitRedovni pregled vatrogasacana upit- Zagreb
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled vozača kategorija A, B, C, D, E, F, G i AM
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- vozačku dozvolu ukoliko posjedujete
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- po potrebi testiranje sluha
- po potrebi elektrokardiografiju i spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Kako se naručiti?
- ZAGREB 01/5497 690, e-mail: medicina.rada@agram-bolnica.hr
- VARAŽDIN 042/500 501, e-mail: varazdin@agram-bolnica.hr
- RIJEKA 051/205 400, e-mail: rijeka@agram-bolnica.hr
- SPLIT 021/453 810, e-mail: split@agram-bolnica.hr
-
Zdravstveni pregled za držanje i nošenje oružja
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled specijalista oftalmologa
- pregled specijalista psihijatra
- psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Pregled za držanje i nošenje oružjana upit- Varaždin
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled za odlazak na rad u inozemstvo
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Pregled za odlazak u inozemstvona upit- Zagreb
- Split
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled za upis u srednju školu, učilište i fakultet
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- elektrokardiografiju
- po potrebi testiranje sluha
- po potrebi spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Liječnička svjedodžba za upis u srednju školu, učilišta, fakultetna upitLiječnička svjedodžba za upis na kineziološki fakultetna upit- Zagreb
- Varaždin
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Zdravstveni pregled zaštitara i čuvara
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- naočale ili leće ukoliko imate dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.
Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled specijalista oftalmologa
- pregled specijalista psihijatra
- pregled specijalista neurologa
- pregled specijaliste otorinolaringologa
- psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrage
Kako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
-
Zdravstveni pregled zrakoplovnog osoblja KAT 1, KAT 2 i KAT 3
Što je potrebno donijeti na zdravstveni pregled?
- osobnu iskaznicu ili putovnicu
- prethodni certifikat o zdravstvenoj sposobnosti
- naočale ili leće ukoliko kandidat ima dioptriju
- potvrdu odabranog liječnika obiteljske medicine o dosadašnjim kroničnim bolestima
- specijalističke nalaze ukoliko se kontrolirate kod oftalmologa, internista, neurologa i dr.Što zdravstveni pregled može sadržavati?
- klinički pregled liječnika specijalista medicine rada
- pregled vidnih funkcija
- po potrebi testiranje sluha
- po potrebi elektrokardiografiju i spirometriju
- po potrebi psihologijsko testiranje
- laboratorijske pretrageKako se pripremiti?
Za laboratorijske pretrage na pregled je potrebno doći natašte ili ne jesti najmanje 4 sata prije pregleda.
Cijene/Price:
Izvanredni pregled zrakoplovnog osobljana upitKategorija 2 - nacionalna - inicijalni/redovni pregledna upitKategorija 3 - redovni prošireni pregledna upitKategorija 3 - redovni standardni pregledna upitKategorija 2 - redovni prošireni pregledna upitKategorija 2 - redovni standardni pregledna upitKategorija 2 - inicijalni pregledna upitPregled za izdavanje LAPL certifikatana upitPregled za izdavanje LAPL certifikata-sportska rekreacijana upitPregled zrakoplovnog osoblja kat 1. i 2na upit
Neurologija
-
Elektroencefalografija (EEG)
Opis usluge
Elektroencefalografija je neinvazivna dijagnostička metoda kojom se preko lubanje registriraju promjene spontane aktivnosti mozga. Sigurna je i bezbolna metoda koja nije štetna za bolesnika, a može se provoditi i kod trudnica i male djece. EEG je dijagnostička metoda koju trebate kod glavobolja, epilepsija, tumora mozga, krvožilnih oštećenja ili povreda moždanog tkiva.
Što obuhvaća EEG?
Snimanje se izvodi pomoću elektroda postavljenih na kožu lubanje i traje oko 30 minuta.
Kako se pripremiti?
Zbog točnosti rezultata potrebno je na pregled doći oprane i čiste kose bez laka ili gela, odmoran, prije pretrage treba nešto pojesti te isprazniti mokraćni mjehur.
-
EMNG gornjih i donjih udova
Opis usluge
Elektromioneurografija je dijagnostička metoda kojom se ispituju električni potencijali mišića i električna provodljivost živaca. Ovom pretragom mogu se otkriti poremećaji živčanih ili mišićnih vlakana u ranoj fazi bolesti.
Elektromiografska obrada potrebna je za diferenciranje neurogene i miogene kljenuti i atrofije, miotonije, miotonične distrofije, mijastenije gravis (uz repetitivnu stimulaciju), prikaz ranih stadija denervacije, dijagnozu generaliziranih neuralnih oštećenja te procjenu stupnja razvoja bolesti nakon neurogenih oštećenja.Što obuhvaća EMNG?
Elektromioneurografija obuhvaća neurografiju kojom se pomoću površnih elektroda ispituje provodljivost motornih i osjetnih živaca i miografiju kod koje se sterilnom iglenom elektrodom ispituju električni potencijali mišića.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Pregled neurologa
Opis usluge
Neurološki pregled je specijalistički pregled neurologa koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te određenih pretraga postavlja dijagnozu bolesti i propisuje terapiju.
Pregled neurologa trebate kod bolesti koje se dijagnosticiraju i liječe u neurološkoj ambulanti, kao što su glavobolja, vrtoglavica, neuralgije, epilepsija, poremećaji moždane cirkulacije, moždani udar, demijelinizacijske bolesti (multipla skleroza), neuromišićne bolesti, bolesti ekstrapiramidnog puta (intencioni tremor, bolest nemirnih nogu, Parkinsonov sindrom i bolest), bolesti lokomotornog sutava (ishialgie, torticolis).Što obuhvaća pregled neurologa?
Neurološki pregled obuhvaća anamnezu, fizikalni pregled kojim se ispituje hod, ravnoteža, rad moždanih živaca, vlastiti refleksi, osjet, spretnost pokreta itd., procjenu tjelesnog i psihičkog statusa te postavljanje dijagnoze, preporuku terapije ili eventualno dodatnih pretraga ili kontrola.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Transkranijalni color doppler (TCD)
Opis usluge
Ultrazvučni pregled krvnih žila glave - TCD (transkranijski dopler) je neurovaskularna dijagnostička pretraga koja služi za analizu cirkulacije vertebralnih arterija i bazilarne arterije - vertebrobazilarnog sliva (TCD VB sliva) kao i za analizu cirkulacije ostalih krvnih žila mozga.
Pretrage intrakranijalnih arterija su indicirane za sve bolesnike koji su preboljeli TIA (tranzitornu ishemičnu ataku) ili moždani udar, bolesnike s visokim rizikom za cerebrovaskularne bolesti, bolesnike sa sumnjom na subclavia steal syndrome, bolesnike sa sumnjom na centralni uzrok vrtoglavica, bolesnike s degenerativnom bolešću vratne kralježnice s vrtoglavicom, nejasnim glavoboljama te bolesnike sa sumnjom na aneurizmu arterija Willisovog kruga i AV malformacijom.Što obuhvaća TCD?
Pretraga obuhvaća pregled krvnih žila vrata i glave te je, kao i ultrazvuk krvnih žila vrata (color doppler) za pacijenta neškodljiva, bezbolna, neinvazivna i po potrebi se može ponavljati bez ikakvih zdravstvenih rizika.
Kako se pripremiti?
Zbog točnosti rezultata potrebna je pregled doći oprana i čiste kosa bez laka ili gela.
Oftamologija
-
Biomikroskopija, pregled prednjeg i srednjeg očnog segmenta
Što je pregled prednjeg i srednjeg očnog segmenta?
Pregled kod kojeg se pomoću mikroskopa pregledava prednja površina oka, a kroz zjenicu i dio unutrašnjosti oka.
Kada trebate pregled prednjeg i srednjeg očnog segmenta?
Kada su Vam oči podražene, crvene, suzne, žuljaju ili ima sekreta, nakon povrede oka, nakon operacije na oku, kada nosite kontaktne leće ili npr. kod osoba koje su profesionalno izložene ionizirajućem zračenju.
Što obuhvaća pregled prednjeg i srednjeg očnog segmenta?
Pregledom oka pod povećanjem prate se promjene kod alergije, upale (konjunktivitis), zamućenja u leći (katarakta, mrena), promjene kod povišenog tlaka u oku (glaukom), itd.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Bris oka bakteriološki
Što je bris oka na klamidiju?
Bris oka na klamidiju je postupak uzimanja uzorka s površine konjunktive oka.
Kada trebate bris oka na klamidiju?
Pretraga se radi u slučaju sumnje na konjunktivitis uzrokovan Chlamydiom kojeg karakterizira dugotrajnost crvenila oka
i tvrdokornost upale koja ne reagira na uobičajenu antibiotsku terapiju.Što obuhvaća bris oka na klamidiju?
Pretraga obuhvaća energično brisanje konjunktivalnog prostora te slanje uzorka na mikrobiološku analizu.
Kako se pripremiti?
Prestati nositi kontaktne leće, ukoliko ih pacijent inače nosi te napomenuti liječniku uporabu lijekova koje pacijent koristi,
osobito ako se radi o azitromicinu (Sumamed), tetraciklinima i ostalim antibioticima.Cijene/Price:
Bris oka na klamidijuna upitBris oka bakteriološkina upit- Zagreb
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Bris oka na gljivice
Što je bris oka na gljivice?
Bris oka na gljivice je postupak uzimanja uzorka s površine konjunktive oka.
Kada trebate bris oka na gljivice?
Pretraga se koristi u manjem broju slučajeva u kojem postoji sumnja da je upala oka izazvana gljivicama.
Što obuhvaća bris oka na gljivice?
Pretraga obuhvaća brisanje konjunktivalnog prostora štapićem s pamučnom glavom te slanje uzorka na mikrobiološku analizu.
Kako se pripremiti?
Izvaditi kontaktne leće, ukoliko ih nosite. Osim toga nisu potrebne nikakve posebne pripreme za uzimanje brisa.
Cijene/Price:
Bris oka na gljivicena upit- Zagreb
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Egzoftalmometrija
Što je egzoftalmometrija?
Egzoftalmometrija je postupak mjerenja izbočenosti očnih jabučica pomoću egzoftalmometra po Hertellu.
Kada trebate egzoftalmometriju?
Egzoftalmometrija se radi u sklopu dijagnostičke obrade kod bolesti štitnjače kada mogu biti zahvaćene i oči tj. očni mišići, ovojnice i retrobulbarno masno tkivo što može dovesti do izbuljenih očiju, bolnosti pri pokretima očiju ili duple slike.
Što obuhvaća egzoftalmometrija?
Na sljepoočnice pacijenta nasloni se egzoftalmometar i provjeri izbočenost svakog pojedinog oka.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Egzoftalmometrijana upit- Zagreb
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Epilacija trepavica
Što je epilacija trepavica?
Epilacija trepavica je postupak odstranjivanja suvišnih trepavica posebnom pincetom pod kontrolom biomikroskopa.
Kada trebate epilaciju trepavica?
Epilaciju trebate kod nepravilnog rasta trepavica koje mogu oštetiti prednju površinu oka.
Što obuhvaća epilacija trepavica?
Pod kontrolom biomikroskopa, posebnom pincetom se odstrane suvišne trepavice koje rastu u smjeru oka i grebu površinu oka te izazivaju osjećaj nelagode, odnosno osjećaj kao da je u oku strano tijelo.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Epilacija trepavicana upit- Zagreb
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Fundus, pregled očne pozadine
Što je pregled fundusa?
Pregled fundusa je pregled očne pozadine oftalmoskopom bez ili sa širenjem zjenica.
Kada trebate pregled fundusa?
Pregled fundusa trebate kada postoji sumnja na promjene u krvnim žilama uslijed dugotrajne arterijske hipertenzije, dijabetesa ili nekih drugih kroničnih bolesti koje ostavljaju posljedice na oku. Najčešće se izvodi na zahtjev liječnika interne medicine ili kada oftalmolog želi ustanoviti razlog slabljenja vida.
Što obuhvaća pregled fundusa?
Pregled očne pozadine oftalmoskopom bez ili sa širenjem zjenica.
Kako se pripremiti?
Za pretragu nije potrebna posebna priprema. Kod uske zjenice ili na indikaciju oftalmologa primjenjuju se kapi za širenje zjenica prije pregleda. Ne preporuča se vožnja automobila nakon pregleda.
-
Gonioskopija
Što je gonioskopija?
Gonioskopija je pregled prednjeg dijela oka i komornog kuta pomoću Goldmanove trozrcalne leće. Komorni kut može biti sužen ili potpuno zatvoren i time uzrokovati povišeni očni tlak. Prema nalazu definira se vrsta glaukoma (zatvorenog ili otvorenog kuta), a time i terapija.
Kada trebate gonioskopiju?
Gonioskopija se radi u sklopu dijagnostičke obrade za dokazivanje glaukoma.
Što obuhvaća gonioskopija?
U sjedećem položaju i u lokalnoj anesteziji, pomoću biomikroskopa se na oko nasloni Goldmanova trozrcalna leća i pregleda širina komornog kuta svakog pojedinog oka.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Ispiranje suznih putova
Što je ispiranje suznih putova?
Ispiranje suznih putova je postupak proštrcavanja začepljenih ili suženih suznih kanala.
Kada trebate ispiranje suznih putova?
Za provjeru prohodnosti odvodnog kanala iz oka prema nosu, kod sumnje na začepljenosti (opstrukciju) ili suženje suznog kanala, kada se suze prelijevaju preko ruba donje vjeđe tj. kada oko nekontrolirano suzi.
Što obuhvaća ispiranje suznih putova?
Fiziološkom otopinom ili otopinom antibiotika s ili bez dodanog kortikosteroida proštrcavaju se suzni kanali koji mogu biti začepljeni ili suženi. Ako se tekućina gorkasto-slanog okusa ubrizgana na počeku suznog kanala pojavi u grlu, kanal je prohodan.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Ispiranje suznih putovana upit- Zagreb
- Split
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Kompjutorizirana perimetrija, vidno polje
Što je kompjutorizirana perimetrija?
Kompjutorizirana perimetrija je test sposobnosti registriranja svjetlosnog signala koji se pokazuje unutar kupole perimetra.
Kada trebate kompjutoriziranu perimetrija?
Testiranje vidnog polja koristi se kao važna dijagnostička pretraga kod traumatskih i toksičnih oštećenja vidnog živca, oštećenja nastalih kod trzajnih ozljeda (najčešće nakon prometnih nesreća), oštećenja nakon multiple skleroze, tumora mozga i moždanog udara te drugih stanja s ispadima u vidnom polju (glavobolje/migrene, vrtoglavice). Izgled vidnog polja, odnosno ispadi u vidnom polju, mogu biti važna smjernica liječniku u postavljanju konačne dijagnoze ili isključivanju neke bolesti, odnosno pokazatelj potrebe za dodatnom dijagnostičkom obradom.
Što obuhvaća kompjutorizirana perimetrija?
Na kompjutoriziranom perimetru testira se sposobnost da registrirate svjetlosni signal koji Vam se pokazuje unutar kupole perimetra. Kada zamijetite svjetlosni impuls, pritisnete tipku.
Kako se pripremiti?
Donijeti naočale za blizinu i nalaze iz kojih se vidi zbog čega se testira vidno polje kako bi se mogao odabrati program testa na kompjutoriziranom uređaju.
-
Kompjutorizirana refraktometrija
Što je kompjutorizirana refraktometrija?
Kompjutorizirana refraktometrija je mjerenje dioptrije pomoću računala, tzv. kompjuteriziranog refraktometra.
Kada trebate kompjutoriziranu refraktometriju?
Kada želite odrediti dioptriju za naočale ili kontaktne leće.
Što obuhvaća kompjutorizirana refraktometrija?
Kompjutorskim mjerenjem često se dobije veća vrijednost dioptrije od one koju je pacijent „sposoban“ nositi na naočalama te ga je važno uvijek dopuniti provjerom dioptrije „u živo“ tj. pomoću probnih stakala. Za pomagalo se odabire ona jačina uz koju se najbolje vidi.
Kako se pripremiti?
Ne nositi kontaktne leće: polutvrde najmanje 3 dana (odnosno onoliko dana koliko godina nosite RGP kontaktne leće), a mekane leće od večeri prije.
-
OCT oba oka
Što je OCT ?
OCT (Optical Coherence Tomography) je neinvazivna metoda snimanja slojeva prednjeg i stražnjeg dijela oka, odnosno mrežnice i vidnog živca, pomoću modificiranog snopa svjetlosti visoke rezolucije.
Od iznimnog je značaja u dijagnostici i praćenju različitih bolesti očne pozadine poput bolesti žute pjege, dijabetičke retinopatije i slično. Posebna vrijednost pretrage je u detekciji najranijih stadija glaukomske bolesti u razdoblju u kojem je nije moguće utvrditi drugim metodama.
Što obuhvaća pretraga?
Pretraga je jednostavna i ugodna za pacijenta. Prilikom izvođenja snimanja nema kontakta uređaja s okom niti se koristi ionizirajuće zračenje. Za pravilno izvođenje snimanja, po potrebi se može raditi širenje zjenica kapima, ali u većini slučajeva pretraga se može izvesti s uskim zjenicama. Za pretragu nije potrebna prethodna priprema.
Kako se pripremiti?
Za pretragu nije potrebna dodatna priprema. Potrebno je donijeti svu medicinsku dokumentaciju vezanu uz pretragu koja se obavlja.
Cijene/Price:
OCT oba okana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Određivanje vidne oštrine
Što je određivanje vidne oštrine?
Određivanje vidne oštrine je pretraga kod koje oftalmolog pomoću optotipa (slova, brojeva ili sličica) na zidu provjerava vidni potencijal pacijenta.
Kada trebate određivanje vidne oštrine?
Kada se želi ustanoviti koliko osoba dobro vidi. Pregled se radi na zahtjev pacijenta ili poslodavca, a radi procjene potrebe za nošenjem optičkog pomagala (naočale ili kontaktne leće).
Što obuhvaća određivanje vidne oštrine?
Pretraga obuhvaća provjeru vidnog potencijala pomoću optotipa (slova, brojeva ili sličica) na zidu.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Odstranjivanje stranog tijela iz rožnice
Što je odstranjivanje penetriranog stranog tijela iz rožnice?
Strano tijelo se iz rožnice odstranjuje pod kontrolom biomikroskopa pomoću posebnog instrumenta i uz pomoć lokalne anestezije.
Kada trebate odstranjivanje penetriranog stranog tijela iz rožnice?
Kada u oko upadne strano tijelo hitno se javite oftalmologu. Sterilnim i stručnim te na vrijeme izvađenim stranim tijelom, spriječit ćete bol, infekciju i dublje prodiranje stranog tijela u oko.
Što obuhvaća odstranjivanje penetriranog stranog tijela iz rožnice?
Pod kontrolom biomikroskopa, pomoću posebnog instrumenta i uz pomoć lokalne anestezije odstranjuje se dublje zariveno strano tijelo npr. špena i sl.
Kako se pripremiti?
Ne dirati oko i eventualno ga pokriti gazom i flasterom i doći što prije okulisti.
-
Pregled oftalmologa
Što je pregled oftalmologa?
Pregled oftalmologa je specijalistički pregled kojim se procjenjuje jesu li oči zdrave i je li vid uredan.
Kada trebate pregled oftalmologa?
Pregled oftalmologa trebate ako ne vidite dobro na daljinu ili blizinu, ako se oči zacrvene, peku, grebu, suze i sl. Također, kada bolujete od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, glavobolja ili neke druge opće bolesti koja može poremetiti funkciju vida.
Što obuhvaća pregled oftalmologa?
Pregled obuhvaća očitavanje jačine postojećih naočala, precizno mjerenje dioptrije kompjuterskim refraktometrom, usklađivanje dioptrije individualnim potrebama pacijenta i recept za naočale, pregled na biomikroskopu, mjerenje očnog tlaka, pregled očne pozadine bez širenja zjenica (fundus) te upute i preporuke za eventualno daljnje liječenje.
Kako se pripremiti?
Donijeti naočale koje trenutno koristite kao i nalaze prethodnih pregleda, otpusna pisma nakon bolničkog liječenja, operacija i sl.
-
Pregled za određivanje kontaktnih leća
Što je pregled za određivanje kontaktnih leća?
Pregled vida i određivanja dioptrije prethode eventualnoj preporuci za nošenje kontaktnih leća.
Kada trebate pregled za određivanje kontaktnih leća?
Kontaktne leće se nose zbog praktičnosti npr. u slobodno vrijeme, za bavljenje sportom i u ostalim slučajevima kada naočale nisu praktične, a često i zbog estetskih razloga. Nose se i kada se kroz njih postiže puno oštrija i prirodnija slika nego što bi se postiglo kroz naočale iste jačine. Kontaktne leće se nose i ako želite imati alternativno optičko pomagalo uz postojeće naočale.
Što obuhvaća pregled za određivanje kontaktnih leća?
Ukoliko se odlučite za kontaktne leće, nakon pregleda i određivanja dioptrije, u suradnji s našim liječnikom, isprobat ćete stavljanje probnih kontaktnih leća. Nakon toga se provjerava vid te ponašanje leća na oku. Ako je postignuta dobra vidna oštrina i leću dobro podnosite, propisuju se kontaktne leće.
Kako se pripremiti?
Ukoliko do sada niste nosili leće, trebate doći s naočalama i ranijim nalazima. Ukoliko već nosite leće koje više ne odgovaraju, morate pauzirati od nošenja leća najmanje 3 dana u slučaju polutvrdih (RGP) i najmanje od prethodne večeri u slučaju mekih leća.
Poželjno je donijeti originalno pakiranje prethodnih leća.Cijene/Price:
Pregled za određivanje kontaktnih lećana upit- Zagreb
- Zadar
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Schirmer test
Što je Schirmer test - test protoka suza?
Testom protoka suza mjerimo koliko će suze namočiti trakicu filter papira u 5 minuta.
Kada trebate test protoka suza?
Kada osjećate da su Vam oči suhe, kada bolujete od bolesti koja za posljedicu može imati presuhe oči te kada Vas oftalmolog, imunolog ili reumatolog pošalju na mjerenje vodene komponente suznog filma.
Što obuhvaća test protoka suza?
U donju konjuktivalnu vrećicu stavimo upijajući papir dimenzija 5x35 mm koji na sebi ima oznake. Jedan kraj papira se savije za 5 milimetara i taj se dio stavlja unutar donjeg kapka i tako izaziva suze unutar oka. Ukoliko se ne navlaži više od 5mm onda možemo reći da se radi o dosta „suhom oku", a ako je između 5mm do 15mm onda se radi o umjereno smanjenoj sekreciji oka, sve iznad toga je uredu. Vrijednosti u milimetrima su snižene (smanjena sekrecija vodene komponente suznog filma) u nekim bolestima, kao npr. Sjogrenov sindrom, reumatoidni artritis, imunološka oboljenja te se Schirmer test koristi kao nadopuna dijagnostici ovih bolesti.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Schirmer testna upit- Zagreb
- Split
- Osijek
- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Skijaskopija, određivanje dioptrije uz širenje zjenica
Što je skijaskopija?
Kod djece i mlađih osoba nije dovoljno dioptriju izmjeriti samo kompjuterskim refraktometrom, nego se radi tzv. „kapanje“ pomoću atropinskih ili sličnih kapi koje šire zjenice te se zatim objektivno mjeri dioptrija na koju više ne utječe akomodacija oka.
Kada trebate skijaskopiju?
Skijaskopiju je potrebna kada dijete ili mlada osoba vidi dobro, ali se pri tom napreže, kada oko bježi (strabira), kod osjećaja težine u očima, crvenila, suzenja, glavobolje i zamora pri dužem čitanju ili gledanju u računalo.
Što obuhvaća skijaskopija?
Ukapava se atropin (homatropin ili tropikamid). Nakon otprilike sat vremena ukapavanja (3x svakih 15 do20 min.) zjenica se proširi i blokira se refleks akomodacije oka koji ometa pretragu. Skijaskopom i refraktometrom mjerimo dioptriju očiju koje više ne mogu nesvjesno izoštravati sliku.
Kako se pripremiti?
Taj dan osoba ne vidi dobro, stoga se preporučuje planirati pretragu kad se u školi i/ili na radnom mjestu može boraviti s mutnijim vidom. Pripremiti pratnju i osobu koja će voziti umjesto pacijenta. Ponijeti sunčane naočale.
-
Test raspoznavanja boja
Što je test raspoznavanja boja?
Ovim testom provjerava se raspoznavanje boja u zeleno-crvenom spektru i žuto-plavom spektru.
Kada trebate test raspoznavanja boja?
Testiranje raspoznavanja boja najčešće se provodi u sklopu pregleda u medicini rada (npr. kod pregleda vozača), ali i kao dio dijagnostike nekih genetskih bolesti. Test na boje se radi i kod procjene sposobnost obavljanja određenog zanimanja.
Ako tijekom života osjetite da boje raspoznajete drugačije nego prije moguće je da se radi o bolesti oka.Što obuhvaća test raspoznavanja boja?
Test raspoznavanja boja se sastoji od 15 kartica (Ishiara), od kojih svaka sadrži određeni broj. Za uspješno rješavanje testa morate prepoznati točan broj na kartici.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Tonometrija s pahimetrijom
Što je tonometrija s pahimetrijom?
Tonometrija s pahimetrijom je mjerenje očnog tlaka nekontaktnom metodom uz mjerenje debljine rožnice.
Kada trebate tonometriju s pahimetrijom?
Ukoliko su izmjerene granične ili povišene vrijednosti očnog tlaka (21mm Hg i više), na preporuku oftalmologa mjeri se debljina rožnice (pahimetrija) radi utjecaja na visinu izmjerenog očnog tlaka. Mjerenje debljine rožnice je isto tako obavezno i prije laserske korekcije dioptrije.
Što obuhvaća tonometrija s pahimetrijom?
Nekontaktno mjerenje na uređaju - Noncontact tonometar s pahimetrijom (NIDEK).
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Tonometrija s pahimetrijomna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Tonometrija, mjerenje očnog tlaka
Što je mjerenje očnog tlaka?
Mjerenje očnog tlaka ili tonometrija je metoda određivanja vrijednosti očnog tlaka čija je normala od 10 do 21 mmHg.
Zdravo je oko pod stalnim tlakom. Ako je regulacija tlaka poremećena, može doći do porasta očnog tlaka i razvoja glaukoma. Ukoliko je glaukom pravovremeno dijagnosticiran i ispravno liječen, vid se može očuvati još dugi niz godina.
Tlak se može mjeriti bez diranja, nekontaktnom metodom kod koje nije potrebna lokalna anestezija.
Ukoliko oftalmolog procijeni, očni se tlak može mjeriti i kontaktnom metodom - aplanacijski ili po Shiotzu. Tada je prethodno poželjno oko nakapati anestetskim kapima kako bi mjerenje bilo ugodnije.Kada trebate mjerenje očnog tlaka?
Nakon navršene 40. godine života kao preventivni pregled. Kod osjećaja pritiska u očima, mutnog vida, rasapa poput duginih boja oko rasvjetnog tijela, npr. ulične svjetiljke.
Ukoliko je netko u obitelji liječio povišen očni tlak, ako dolazite iz geografskog područja gdje je povišen očni tlak učestao, ako bolujete od nekih drugih bolesti koje mogu povisiti očni tlak (dijabetes, bolesti štitnjače i dr.) ili ako uzimate kortizonsku terapiju.Što obuhvaća mjerenje očnog tlaka?
Kod nekontaktne metode procjenjuje se vrijednost očnog tlaka bez dodira s rožnicom dok se kod aplanacijske metode nakon anesteziranja oka prislanja sonda na rožnicu.
Kako se pripremiti?
Ne smijete nositi kontaktne leće prije pretrage (polutvrde barem 3 dana prije, a mekane od večeri prije).
-
Ultrazvuk oka i orbite
Što je UZV oka i orbite?
Zamućeni optički mediji oka čine njegovu unutrašnjost nedostupnom za vizualni pregled. Katarakta, rožnični leukomi, patološki sadržaji oka onemogućavaju vizualizaciju dubljih dijelova oka neophodnu za utvrđivanje dijagnoze. Na indikaciju oftalmologa, UZV kao metoda širokih mogućnosti omogućava brzo, bezbolno i bezopasno ispitivanje i mjerenje normalnih struktura oka i orbite, ali i otkrivanje, mjerenje i praćenje patoloških struktura, različitih upalnih stanja, tumora, ozljeda oka, stranih tijela, odvajanja (ablacije) retine, opaciteta u staklovini, krvarenja i drugih stanja.
Kada trebate UZV oka i orbite?
UZV oka i orbite radi se na indikaciju oftalmologa za otkrivanje, mjerenje i praćenje patoloških struktura, različitih upalnih stanja, tumora, ozljeda oka, stranih tijela, odvajanja (ablacije) retine, opaciteta u staklovini, krvarenja i drugih stanja.
Što obuhvaća UZV oka i orbite?
Pacijentu se sonda prislanja na zaklopljene vjeđe uz korištenje kontaktnog gela te se analiziraju strukture oka i orbite.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
UZV pregled očne jabučice, orbite i biometrijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
Otorinolaringologija
-
Bris ždrijela, nosa ili uha bakteriološki
Što je bakteriološki bris ždrijela, nosa ili uha?
Obrisak je postupak uzimanja uzorka s površine sluznice ždrijela, nosa i/ili uha sterilnim vatiranim štapićima.
Kada trebate bris ždrijela, nosa ili uha bakteriološki?
Ukoliko liječenje upalnog procesa antibioticima nije dalo poboljšanja, uzima se bris sluznice kako bi se ciljano utvrdilo o kojoj se vrsti bakterije radi i na koji je antibiotik najosjetljivija. Pretraga se radi i u okviru preoperativne pripreme za neke kirurške/ortopedske zahvate. Također, kod sumnje na kliconoštvo, prisutnost opasnih bakterija bez znakova bolesti, koje može dovoditi do infekcija kod drugih ljudi.
Što obuhvaća bakteriološki bris ždrijela, nosa ili uha?
Pretraga obuhvaća bris sluznica i kože sterilnim vatiranim štapićima i obradu u mikrobiološkom laboratoriju.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Ako uzimate antibiotik, bris se uzima najranije tjedan dana nakon završetka terapije.
Ukoliko je prošlo manje od 5 dana od završetka prethodne antibiotske terapije nalaz bi mogao biti lažno negativan.Cijene/Price:
Bris ždrijela i nosa bakteriološkina upitBris uha bakteriološkina upitBris nosa bakteriološkina upitBris ždrijela bakteriološkina upit- Zagreb
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Ispiranje uha
Što je ispiranje uha?
Ispiranje uha je postupak čišćenja zvukovoda pomoću tople vode.
Kada trebate ispiranje uha?
Ispiranje i toaletu uha trebate kod mehaničke opstrukcije vanjskog zvukovoda ušnim voskom (ušnom smolom, cerumenom) i kada se pojavi osjećaj punoće u oba uha bez bolova.
Što obuhvaća ispiranje uha?
Ispiranje uha obuhvaća ubrizgavanje tople vode pomoću kompresora u ušni kanal. Topla voda koja je ubrizgana pod pritiskom, u dubinskom dijelu uha stvara vrtlog koji razbija nakupine ušnog voska i odnosi ih van iz uha.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Mikrotoaleta uha pod mikroskopom
Što je mikrotoaleta uha pod mikroskopom?
Mikrotoaleta uha pod mikroskopom je postupak čišćenja zvukovoda pomoću medicinskog usisavača pod kontrolom mikroskopa.
Kada trebate mikrotoaletu uha pod mikroskopom?
Mikrotoaletu uha trebate kada imate problema s čestim upalama kože zvukovoda ili nakon pojedinih tipova operacije srednjeg uha te kada je prisutan osjećaj ispunjenosti, oslabljenog sluha i/ili radi redovitih, preporučenih čišćenja nakon operativnih zahvata.
Što obuhvaća mikrotoaleta uha pod mikroskopom?
Mikrotoaleta obuhvaća toaletu zvukovoda/šupljine nakon operacije pod kontrolom mikroskopa.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Mikrotoaleta uha pod mikroskopomna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
ORL pregled
Što je ORL pregled?
ORL pregled ili pregled otorinolaringologa je specijalistički pregled uha, nosa i grla koji se izvodi pomoću specifičnih pomagala poput spekuluma, ušnih lijevaka, fiberendoskopa i otomikroskopa. Na temelju anamneze i kliničkog pregleda usne šupljine, ždrijela, grkljana, nosa, uha i vrata utvrđuje se njihovo stanje te određuje i preporučuje vrsta liječenja, ali i potrebnih daljnjih dijagnostičkih metoda.
Kada trebate ORL pregled?
Pregled otorinolaringologa trebate kada imate učestale tegobe s disanjem kroz nos, sekrecijom iz nosa u ždrijelo, osjećajem pečenja/stezanja i/ili bola u ždrijelu, promjene boje glasa/promuklosti, bola u uhu, slabijeg sluha i/ili osjećaja punoće u uhu.
Što obuhvaća ORL pregled?
Pregled usne šupljine i ždrijela provodi se direktnim pogledom na strukture, tzv. direktoskopija. Utvrđuje se stanje sluznice, zubi, jezika te krajnika i mekog nepca. Pregled grkljana i dubljih dijelova ždrijela kao i nosa radi se pomoću fiberendoskopa, savitljivog optičkog sistema koji se uvodi kroz nosnu šupljinu. Pregled uha izvodi se posebnim mikroskopom (otomikroskop) radi boljeg i temeljitijeg prikaza samog bubnjića. Vrat pa i usna šupljina pregledavaju se također palpacijom pipanjem struktura u prvom redu velikih žlijezda slinovnica, štitne žlijezde te eventualno povećanih limfnih čvorova. Uočavanje određenih promjena koje ukazuju na postojanje ili na sumnju u postojanje bolesti zahtijevaju dodatne dijagnostičke preglede.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Ortopedija
Nema rezultata za traženi upit.
Psihijatrija
-
Pregled psihijatra
Što je psihijatrijski pregled?
Psihijatrijski pregled se najčešće odvija kroz razgovor sa psihijatrom tijekom kojeg se u ozračju povjerenja zajedničkim radom nastoji što bolje upoznati pacijentove poteškoće, okolnosti koje su do njih dovele, važne činjenice iz prošlosti povezane s aktualnim poteškoćama, kao i sve druge činjenice koje su bitne za kvalitetno dijagnosticiranje stanja i primjenu odgovarajućih terapijskih postupaka. Prvi pregled u pravilu traje 45 minuta i više, dok ostali pregledi mogu biti i kraćeg trajanja.
Kada je potreban psihijatrijski pregled?
Pregled psihijatra je potreban kod postojanja psihičkih smetnji koje remete naš doživljaj dobrog psihičkog zdravlja, komunikaciju s drugim ljudima i sprečavaju nas u postizanju željenog uspjeha u obitelji, na radnom mjestu, fakultetu, školi i dr.
Najčešće se radi o stanjima koje je većina ljudi u stanju prepoznati kod sebe i drugih ljudi poput napetosti, uznemirenosti, zabrinutosti, tjeskobe, napadaja panike, straha, misli i postupaka za koje vjerujemo da nismo u stanju sami kontrolirati, poteškoća usnivanja, učestalih buđenja, naglašenog osjećaja umora, bezvoljnosti, nesposobnosti osjećanja sreće i zadovoljstva, nezaintersiranosti za zbivanja u okruženju, poremećaja koncentracije, poteškoća zapamćivanja i prisjećanja, bržeg mentalnog zamora, smanjenja ukupnih intelektualnih sposobnosti, moguće pojačane potrebe za uzimanjem lijekova, cigareta, alkohola ili drugih psihoaktivnih supstanci.
U manjem broju slučajeva radi se o težim psihičkim premećajima kod kojih neke osobe nisu u stanju same prepoznati svoje psihičke poteškoće ili negiraju postojanje evidentnih psihičkih poteškoća, a iste se najčešće očituju u poremećenom doživljaju realiteta, čudnim idejama, mogućim slušnim ili vidnim halucinacijama odnosno obmanama, upadljivim poremećajem govora i ponašanja, gubitkom kontrole nad postupcima, ovisnošću o raznim psihoaktivnim tvarima, težim poremećajima radnog i socijalnog funkcioniranja, protupravnim ponašanjem i sl.
Ponekad se radi i o tjelesnim poremećajima kod nekih osoba za koje se pretragama ne uspijeva pronaći organski uzrok bolesti. To se često viđa u osoba kod kojih poremećaj psihičkog funkcioniranja ima naglašenu ulogu u nastanku i intenzitetu simptoma pojedinih stanja poput gastritisa, ulceroznog kolitisa, ulkusne bolesti, astme, migrene, pruritusa, poremećaja srčanog ritma, povišenog krvnog tlaka i dr.Kako se pripremiti?
Poželjno je pripremiti medicinsku dokumentaciju eventualnog ranijeg psihijatrijskog ili drugog liječenja, a u nedostatku iste ponijeti popis lijekova koje pacijent trenutno uzima.
Psihologija
-
Psihološka procjena
Što je psihološka procjena ?
Psihološka procjena je psihodijagnostički postupak kojim se utvrđuje psihofizičko stanje pojedinca. Provodi se primjenom psihologijskih testova koji su provjerena, objektivna i pouzdana metoda mjerenja, a koja predviđa najvjerojatnije ponašanje osobe u određenim situacijama.
Kada trebate psihološku procjenu ?
Na psihološku procjenu osobe često upućuju liječnici drugih specijalnosti, poput neurologa ili nadležne osobe kao što je poslodavac i dr., a u svrhu testiranja kognitivnih funkcija, motoričkih sposobnosti, ličnosti i sl. Razlog zbog kojih liječnici drugih specijalnosti upućuju na testiranje je najčešće zbog postojanja određenih zdravstvenih tegoba, a cilj je odrediti jesu li su one u nekoj mjeri uvjetovane psihološkim i/ili organskim uzrocima. Pojedinac može pristupiti psihološkoj procjeni i samoinicijativno ako smatra da postoje poteškoće na psihološkom planu funkcioniranja koje se mogu manifestirati kroz razne psihosomatske i ostale simptome.
Što obuhvaća psihološka procjena ?
Pretraga se provodi putem psihologijskih testova koji su provjerena, objektivna i pouzdana metoda mjerenja, a koja predviđa najvjerojatnije ponašanje osobe u određenim situacijama. Psihologijsko testiranje može obuhvaćati psihologijski intervju tijekom kojeg se, između ostalog, uzimaju anamnestički podaci, a po potrebi i heteroanamnestički (od strane članova obitelji, prijatelja i sl.), primjenu i interpretaciju testova inteligencije, testova specifičnih kognitivnih sposobnosti, inventara i upitnika ličnosti te neuropsihologijsku procjenu.
Psihološka procjena I provodi se individualno i može trajati do 180 min. za razliku od Psihološke procjene II koja je manje opsežna i može trajati do 60 min.Kako se pripremiti?
Na pregled je potrebno naručiti se dan do dva prije željenog termina. Na dogovoreni termin potrebno je doći na vrijeme, a u slučaju spriječenosti ili bolesti, potrebno je odjaviti dogovoreni termin (npr. ne preporučuje se pristupiti obradi psihologa ukoliko imate povišenu tjelesnu temperaturu, nakon neprospavane noći, nikako pod utjecajem sredstava ovisnosti i sl.).
Na pregled je potrebno ponijeti vidno i/ili slušno pomagalo ako ih pojedinac koristi, važeću zdravstvenu i/ili eventualnu psihološku dokumentaciju.Cijene/Price:
Psihološka procjena IIna upitPsihološka procjena Ina upit- Rijeka
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Psihološki pregled liječnika za specijalizaciju
Što je psihološki pregled liječnika za specijalizaciju?
Psihološki pregled liječnika za specijalizaciju je psihodijagnostički postupak kojim se utvrđuje psihofizičko stanje pojedinca, a obično se radi o testiranju motoričkih sposobnosti, vrlo često za kirurške grane medicine. Provodi se primjenom psihologijskih testova koji su provjerena, objektivna i pouzdana metoda mjerenja, a koja predviđa najvjerojatnije ponašanje osobe u određenim situacijama.
Kada trebate psihološki pregled liječnika za specijalizaciju?
Pregledi liječnika za specijalizaciju provode se za potrebe upisa na kirurške grane medicine, no, po potrebi, i za sva ostala područja specijalizacije i fakultete.
Što obuhvaća psihološki pregled liječnika za specijalizaciju?
Testiranje obuhvaća ispitivanje manualne spretnosti te ispitivanje kognitivnih sposobnosti, ispitivanje osobina ličnosti i psihologijski intervju. Testiranje obično traje do 60 min. i provodi se individualno.
Kako se pripremiti?
Na pregled je potrebno naručiti se dan do dva prije željenog termina. Na dogovoreni termin potrebno je doći na vrijeme, a u slučaju spriječenosti ili bolesti potrebno je odjaviti dogovoreni termin (npr. ne preporučuje se pristupiti obradi psihologa ukoliko imate povišenu tjelesnu temperaturu, nakon neprospavane noći, nikako pod utjecajem sredstava ovisnosti, i sl.).
Na pregled je potrebno ponijeti vidno i/ili slušno pomagalo ako ih pojedinac koristi, važeću zdravstvenu i/ili eventualnu psihološku dokumentaciju.Cijene/Price:
Psihološki pregled liječnika za specijalizacijuna upit- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
Urologija
-
Aplikacija lijeka u mokraćni mjehur (INSTYLAN)
Što je Instylan ?
Instylan je pripravak za direktnu primjenu u mokraćni mjehur čija je djelatna tvar hijaluronska kiselina. Hijaluronska kiselina sudjeluje u izgradnji prirodnog tzv. glikozaminoglikanskog (GAG) zaštitnog sloja sluznice mokraćnog mjehura. Taj zaštitini sloj štiti stijenku mokraćnog mjehura od nadraživanja sastojcima iz mokraće. Oštećenje GAG sloja je jedan od mogućih uzroka bolnih stanja m. mjehura i tegoba s mokrenjem koja prate bolesti mokraćnog mjehura.
Aplikacija hijaluronske kiseline u m. mjehur, pomaže obnavljanju i regeneraciji GAG sloja, zaštiti stijenke m. mjehura, a time i u ublažavanju tegoba.Kada trebate Hyacyst
Najčešće indikacije za primjenu Instylan-a su:
-akutni recidivni ili kronični bakterijski cistitis
-radijacijski cistitis (cistitis kao posljedica terapije zračenjem)
-intersticijski cistitis
-kronični bolovi u zdjelici- sindrom bolnog mokraćnog mjehura
-druge bolesti koje mogu dovesti do oštećenja GAG slojaŠto obuhvaća pretraga?
Instylan se aplicira u mokraćni mjehur pomoću tankog katetera koji se odmah nakon aplikacije odstranjuje. Zahvat izvodi liječnik. Zatim je potrebno zadržati Instylan u mokraćnom mjehuru bar 30-40 minuta. Nakon toga pripravak se izmokri. Odmah nakon aplikacije pacijent se može normalno kretati.
Procedura je jednostavna, bezbolna, sigurna i jako se dobro podnosi. Može biti prisutna blaga i kratkotrajna nelagoda vezana uz postavljanje urinarnog katetera.
Terapija je vrlo učinkovita što pokazuju brojne kliničke studije. Preporuka je tretman provoditi u tjednim intervalima tijekom četiri uzastopna tjedna. Daljnje primjene su individualne, provode se jednom mjesečno dok se simptomi ne povuku. Poboljšanje se može osjetiti već nakon prve ili druge aplikacije, no realno je očekivati poboljšanje nakon završetka tjednih aplikacija- nakon četiri doze.Kako se pripremiti?
Donijeti raniju medicinsku dokumentaciju.
Cijene/Price:
Aplikacija Instylana u mokraćni mjehurna upitAplikacija Instylana u mokraćni mjehur – 4 tretmanana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Biopsija prostate
Što je biopsija prostate?
Biopsija prostate je dijagnostički postupak koji se izvodi posebnom iglom kojom se uzima dio sumnjivog tkiva prostate i šalje na patohistološku analizu.
Kada trebate biopsiju prostate?
Biopsiju prostate trebate ukoliko postoji sumnja na karcinom prostate (povišen nalaz PSA i/ili sumnjiv digitorektalni pregled prostate).
Što obuhvaća biopsija prostate?
Biopsija se izvodi odgovarajućom iglom pod kontrolom transrektalnog ultrazvuka. Igla prolazi kroz stijenku rektuma do u tkivo prostate i tako se dobivaju uzorci tkiva prostate koji će biti histološki pregledani. Postupak se izvodi u lokalnoj anesteziji lidokainskim gelom koji se aplicira u završni dio debelog crijeva.
Kako se pripremiti?
Prilikom dogovora za biopsiju prostate pacijent od specijalista urologa dobiva pisane upute o pripremi (upute o laboratorijskim nalazima koje je potrebno učiniti, o pripremi crijeva Dulcolax čepićima, o antibiotskoj zaštiti - profilaksi te o postupku ukoliko uzima antikoagulantnu terapiju).
Cijene/Price:
Biopsija prostate s PHDna upitBiopsija prostatena upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Ekscizija lezije (urologija)
Što je ekscizija lezije?
Ekscizija je kirurški zahvat koji obuhvaća kompletno odstranjivanje promjene do u zdravo tkivo.
Kada trebate eksciziju lezije?
Eksciziju trebate ukoliko postoji tvorba na skrotumu (kondilomi, ateromi, fibromi i dr.) koja zahtijeva kirurško odstranjivanje.
Što obuhvaća ekscizija lezije?
Odstranjivanje tvorbe kirurškim rezom u cijelosti ili uklanjanje manjih lezija elektrokoagulacijom.
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
Cijene/Price:
Ekscizija lezije (ateromi, ciste, fibromi, kondilomi)na upitEkscizija lezija na penisu - više od dvije lezijena upitEkscizija lezija na penisuna upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Mikciometrija (Uroflow)
Što je mikciometrija?
Mikciometrija je neinvazivna pretraga mjerenja mlaza urina. Provodi se kod pacijenata sa smetnjama mokrenja (učestalo ili otežano mokrenje) te daje osnovni uvid u funkciju mokraćnog mjehura i mokraćne cijevi. Koristi se i za praćenje učinka konzervativnog načina liječenja kod pacijenata s adenomom prostate.
Kada trebate mikciometriju?
Mikciometrija se radi kod poremećaja mokrenja (učestalo, rijetko ili otežano mokrenje), inkontinencije, neurogenog mjehura, operacija donjeg mokraćnog sustava kao i kod praćenja konzervativnog načina liječenja kod pacijenata s adenomom prostate.
Što obuhvaća mikciometrija?
Ispitanik mokri spontano u posebnu napravu, mikciometar, koja mjeri protok urina i rezultat bilježi na papiru.
Kako se pripremiti?
Potrebno je imati pun mokraćni mjehur i potrebu za mokrenjem.
Cijene/Price:
Mikciometrija uz nalazna upitMikciometrijana upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Mikrobiološka analiza brisa uretre
Što je bris uretre?
Bris je postupak uzimanja uzorka s površine sluznice mokraćne cijevi sterilnim vatiranim štapićima.
Kada trebate bris uretre?
Bris uretre trebate ukoliko su prisutni simptomi upale mokraćne cijevi ili ukoliko se želi provesti rutinsko testiranje mokraćne cijevi na spolno prenosive bolesti.
Što obuhvaća bris uretre?
Pretraga se izvodi kada pacijent leži na leđima te se u mokraćnu cijev uvodi sterilni vatirani štapić na dubinu od oko 3 centimetra i lagano se zarotira u trajanju od nekoliko sekundi. Može se učiniti testiranje uretre bakteriološki, na Chlamydiu trachomatis te na Ureaplasmu urealyticum i Mycoplasmu hominis.
Kako se pripremiti?
Prije uzimanja obrisaka mokaćne cijevi ne smije se mokriti 3 do 4 sata.
Cijene/Price:
Bris uretre na mikoplazmu i ureaplazmuna upitBris uretre na klamidiju - PCRna upitBris uretre bakteriološki aerobina upitMikrobiološka analiza brisa uretre (AE,MIK,UR,KL)na upitMikrobiološka analiza brisa uretre (AE,MIK,UR,KL,HPV)na upit- Zagreb
- Varaždin
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Mikrobiološka analiza ejakulata
Što je analiza ejakulata?
Analiza ejakulata je mikrobiološka pretraga kojom se izoliraju i identificiraju patogeni uzročnici te se određuje njihova osjetljivost na antimikrobne lijekove.
Kada trebate analizu ejakulata?
Analizu ejakulata trebate ukoliko su prisutni simptomi upale prostate ili kada postoji potreba za mikrobiološkim testiranjem ejakulata (na primjer kod obrade neplodnosti).
Što obuhvaća analiza ejakulata?
Analiza ejakulata obuhvaća analizu na aerobe, anaerobe, klamidije, mikoplazme i ureaplazme.
Kako se pripremiti?
Prije davanja uzorka ejakulata za mikrobiološku analizu preporučuje se suzdržavanje od spolnih odnosa u
trajanju od 2 do 3 dana. Neposredno prije davanja uzorka potrebno je učiniti toaletu spolovila. Uzorak dati u sterilnu posudicu.
Uzorak ejakulata je potrebno u što kraćem vremenu (najbolje unutar sat vremena od davanja uzorka) dostaviti u polikliniku.Cijene/Price:
Ejakulat na mikoplazmu i ureaplazmu - PCRna upitEjakulat na klamidiju -PCRna upitEjakulat bakteriološki aerobina upitEjakulat (AE, PCR-MIK,UR,KL)na upit- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Pregled urologa
Što je pregled urologa?
Pregled urologa je specijalistički pregled koji na temelju anamneze, kliničkog pregleda te pretraga poput urološkog ultrazvuka, uretrocistoskopije i mikciometrije postavlja dijagnozu uroloških bolesti i propisuje terapiju.
Kada trebate pregled urologa?
Najčešće bolesti i stanja radi kojih je potreban urološki pregled su dobroćudno povećanje prostate (benigna hiperplazija prostate), kamenci u mokraćnom sustavu (bubreg, mokraćovod i mokraćni mjehur), infekcije mokraćnog i muškog spolnog sustava (upale mokraćnog mjehura, bubrega, prostate, epididimisa i testisa), spolno prenosive bolesti, tumori mokraćnog i muškog spolnog sustava, inkontinencija mokraće, muški sterilitet (neplodnost), erektilna disfunkcija.
Svi muškarci nakon 45. godine života trebaju jednom godišnje obaviti urološki pregled i ako nemaju simptome (preventivni pregled prostate uz određivanje PSA).Što obuhvaća pretraga?
Urološki pregled obuhvaća anamnezu i klinički pregled (pregled/palpaciju trbušne stijenke, vanjskih genitalija, a kod muškaraca često i rektalni pregled prostate).
Kako se pripremiti?
Nije potrebna posebna priprema.
-
Punkcija ciste bubrega
Punkcija ciste bubrega
Zahvat poznat kao izvlačenje tekućine iz ciste bubrega.
Zašto trebate zahvat?
Ciste na bubregu predstavljaju okrugle ili ovalne formacije ispunjene tekućinom, koje se mogu pojavljivati na jednom ili oba bubrega, pojedinačno ili u većem broju.
Kada trebate zahvat?
Zahvat se izvodi kada veće cistične formacije izazivaju subjektivne i kliničke smetnje.
Što obuhvaća usluga?
U lokalnoj anesteziji, pod kontrolom ultrazvuka se pomoću igle punktira cista i evakuira sadržaj.
Kako se pripremiti?
Za ovaj zahvat nema posebne pripreme.
Vezane pretrage i pregledi:
Potreban je pregled urologa te laboratorijski nalazi.
Cijene/Price:
- Zagreb
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Transrektalni ultrazvuk prostate
Što je transrektalni UZV prostate?
Transrektalni UZV je utrazvučni pregled prostate kod kojega se prstolika sonda uvodi u završni dio debelog crijeva - rektum, a izravni dodir sonde visoke rezolucije i prostate omogućuje analizu kontura prostate u sve tri dimenzije te dijagnosticiranje patoloških procesa.
Kada trebate transrektalni UZV prostate?
Transrektalni UZV prostate izvodi se kada je potrebna detaljnija analiza prostate, njezinog odnosa prema mokraćnom mjehuru i pregled seminalnih vezikula, koja utječe na planiranje daljnjeg dijagnostičkog postupka i liječenja.
Što obuhvaća transrektalni UZV prostate?
Kod ultrazvučnog transrektalnog pregleda prostate prstolika sonda se uvodi u završni dio debelog crijeva, odnosno rektum.
Kako se pripremiti?
Ujutro prije pregleda isprazniti završni dio debelog crijeva (ili spontana stolica ili Dulcolax čepić).
Cijene/Price:
Ultrazvuk prostate, PSA, fPSAna upitTransrektalni ultrazvuk prostatena upit- Zagreb
- Zadar
- Slavonski Brod
Ovu uslugu možete obaviti u Specijalnoj bolnici AGRAM:
You can do this service at Special Hospital AGRAM:
-
Uretrocistoskopija
Što je uretrocistoskopija?
Uretrocistoskopija je endoskopski pregled mokraćne cijevi i mokraćnog mjehura instrumentom koji se zove cistoskop. Pretragom se dobije uvid u prohodnost mokraćne cijevi, izgled sluznice mokraćne cijevi i sluznice mokraćnog mjehura, procjenjuje se kapacitet mokraćnog mjehura, pregledavaju se položaj i izgled mokraćovodnih ušća u mokraćnom mjehuru i boja mokraće koja kroz njih ulazi u mokraćni mjehur. Kod muškaraca se dobivaju podaci o veličini prostate, o odnosu prostate prema vratu mokraćnog mjehura i prema prostatičnom dijelu mokraćne cijevi.
Kada trebate uretrocistoskopiju?
Uretrocistoskopija se izvodi kod simptoma kao što su krv u mokraći, bolno i učestalo ili otežano mokrenje u tankom mlazu, urinarna inkontinencija, česte i uporne infekcija urinarnog trakta, itd.
Što obuhvaća uretrocistoskopija?
Cistoskopiju izvodi liječnik specijalist urolog uz asistenciju medicinske sestre. Pretraga se izvodi u ginekološkom tzv. litotomijskom položaju. Obavlja se u lokalnoj anesteziji lidokainskim gelom koji se aplicira u mokraćnu cijev.
Kako se pripremiti?
Pacijent mora donijeti nalaz urinokulture koja mora biti sterilna i ne smije biti starija od 28 dana. Ukoliko pacijent uzima antikoagulantnu terapiju, prije zahvata se treba posavjetovati s urologom i s hematologom o eventualnom prekidu uzimanja tih lijekova.